Նախագահ Արմեն Սարգսյանն ընդունել է Պաղեստինի Եկեղեցիների հարցով բարձրագույն նախագահական կոմիտեի ղեկավարի գլխավորած պատվիրակությանը 12/13/2021   16:07  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր ընդունել է Պաղեստինի Եկեղեցիների հարցով բարձրագույն նախագահական կոմիտեի ղեկավար Մուին Էլիաս Յուսեֆ Խուրիի գլխավորած պատվիրակությանը:
Հանդիպմանը մտքեր են փոխանակվել մշակութային, միջկրոնական հարաբերությունների շուրջ: Անդրադարձ է եղել նաև հայկական քրիստոնեական սրբավայրերի և պատմամշակութային ժառանգության պահպանության հարցերին:
16:22 06/12/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՆախագահ Արմեն Սարգսյանը կրթական, տեխնոլոգիական ոլորտներում համագործակցության հարցեր է քննարկել Մոսկվայի «Սկոլկովո» կառավարման դպրոցի ռեկտորի հետ

Президент Армении принял делегацию, возглавляемую руководителем Высшего президентского комитета по вопросам церквей Палестины 12/13/2021   17:47  |  Лента новостей
Президент Армении Армен Саркисян сегодня принял делегацию, возглавляемую руководителем Высшего президентского комитета по вопросам церквей Палестины Муином Элиасом Юсефом Хури. Об этом сообщает пресс-служба президента РА.
На встрече состоялся обмен мнениями о культурных и межрелигиозных отношениях. Речь шла также о вопросах сохранения армянских христианских святынь и культурно-исторического наследия.