Ադրբեջանական սադրանքի հետևանքով ադրբեջանցի զինծառայող է մահացել 12/09/2021   11:45  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայ-ադրբեջանական սահմանին երեկ Ադրբեջանի կողմից հրահրված սադրանքի հետևանքով ադրբեջանցի զինծառայող է մահացել։ Ադրբեջանական ԶԼՄ-ները, հղում կատարելով երկրի ՊՆ-ին, հայտնում են, որ մահացած զինծառայողը Ալիև Ասիֆ Ադիլ օղլուն է, որը մահացու վիրավորում է ստացել ադրբեջանական օկուպացիայի ներքո գտնվող Քարվաճառի տարածքում։
Ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք՝ դեկտեմբերի 8-ի ուշ երեկոյան Ադրբեջանի ԶՈՒ-երի ստորաբաժանումները, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից կրակ են բացել հայ-ադրբեջանական սահմանի արևելյան հատվածում տեղակայված ՀՀ ԶՈՒ մարտական դիրքերի ուղղությամբ։ ՀՀ ՊՆ-ն հայտնում է, որ պատասխան գործողություններով հակառակորդի կրակը լռեցվել է, հայկական կողմից տուժածներ չկան։
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը Ադրբեջանի պաշտպանական գերատեսչությանը կոչ է անում ձեռնպահ մնալ իրադրությունը սրելուն միտված սադրիչ գործողություններից։

В результате вчерашней провокации Баку погиб азербайджанский военнослужащий 12/09/2021   12:08  |  Лента новостей
В результате предпринятой вчера Азербайджаном провокации погиб азербайджанский военнослужащий Алиев Асиф Адиль оглу. Об этом  сообщают азербайджанские СМИ со ссылкой на минобороны этой страны.
Ранее Минобороны Армении сообщило, что 8 декабря вечером подразделения вооруженных сил Азербайджана из стрелкового оружия разного калибра открыли огонь по боевым позициям ВС Армении, дислоцированным на восточном участке армяно-азербайджанской границы.
Ответными действиями огонь противника был подавлен. Пострадавших с армянской стороны нет.
Министерство обороны Армении призывает оборонное ведомство Азербайджан воздержаться от  провокационных действий, нацеленных на обострение обстановки.