Գերեվարված և անհետ կորած զինծառայողների հարազատները փակել են Բաղրամյան պողոտան. Տասնյակ ոստիկաններ են հավաքվել, պահանջում են բացել ճանապարհը 12/08/2021   15:00  |  ԼՐԱՀՈՍ
Գերեվարված և անհետ կորած զինծառայողների հարազատները ժամեր շարունակ հավաքված էին ԱԺ մուտքի մոտ՝ պահանջով հանդիպել ԱԺ նախագահին ու բացատրություն պահանջելու գերիների մասին իր հայտարարությունների վերաբերյալ։ Նրանք Դեմիրճյան փողոցից փորձում էին շարժվել դեպի Բաղրամյան պողոտա, սակայն ճանապարհը փակել էին ոստիկանները՝ պատ կազմած ու հորդորում էին շրջանցել ճանապարը։
Զինծառայողների հարազատներին հաջողվեց անցնել ոստիկանական պատնեշը։ Նրանք պատ են կազմել Բաղրամյան պողոտայում՝ արգելափակելով երթևեկությունը դեպի փոքր կենտրոն։
Ոստիկանները պահանջւմ են հարազատներից բացել ճանապարհը՝ պնդելով, որ ավելորդ լարվածություն է ստեղծվել։
Բաղրայան պողոտա ժամանեցին նաև տասնյակ կարմիր բերետավորներ, հարազատներին հորոդրոում են բացել ճանապարհները։
14:52 08/12/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱնհետ կորածների և գերիների հարազատները փորձեցին քայլերթ իրականացնել, սակայն ոստիկանները փակեցին նրանց ճանապարհը

Родственники пленных и без вести пропавших военнослужащих перекрыли проспект Баграмяна в центре Еревана 12/08/2021   15:21  |  Лента новостей
Родственники пленных и без вести пропавших военнослужащих уже на протяжении нескольких часов находятся у здания парламента Армении, требуя встречи со спикером НС, а также разъяснений от него по поводу его заявлений о пленных.
Они пытались начать шествие с улицы Демирчяна в сторону проспекта Баграмяна, однако путь им преградили полицейские, которые выстроились в стену и призывали протестующих обойти дорогу.
Родственникам военнослужащих удалось прорвать полицейский кордон. Протестующие выстроились живой стеной на проспекте Баграмяна, перекрыв движение в малый центр.
Полицейские требуют от родителей разблокировать дорогу во избежание лишней напряженности.
На проспект Баграмяна прибыли также полицейские в красных беретах. Они призывают родственников разблокировать дороги.