«Երդվում եմ հավատարիմ մնալ հորս դավանած սկզբունքներին». Ասպրամ Կրպեյանն ԱԺ-ում երդվեց 12/07/2021   10:27  |  ԼՐԱՀՈՍ
ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության նոր պատգամավոր Ասպրամ Կրպեյանն այսօր երդվեց։
«Հանուն համազգային նպատակների իրագործման, հանուն ազատ, անկախ և միացյալ Հայաստանի, երդվում եմ հավատարիմ մնալ հորս՝ Հայաստանի ազգային հերոս Թաթուլ Կրպեյանի դավանած սկզբունքներին և բացառիկ անմնացորդ նվիրումին առ հայրենիք, կատարել 2020թ.-ի նոյեմբերի 10-ի լուսադեմին Եռաբլուր զինվորական պանթեոնում տվածս երդումը՝ հանուն պատմական արդարության, ազգային միասնության և արժանապատվության վերականգման, քանզի չկա Հայաստան առանց Արցախ և չկա Արցախ առանց Հայաստան»,-նշեց Ասպրամ Կրպեյանը։

Дочь национального героя Татула Крпеяна принесла присягу депутата парламента Армении 12/07/2021 11:01 | Лента новостей
Новый депутат от оппозиционной парламентской фракции “Армения”, дочь национального героя Армении Татула Крпеяна - Аспрам Крпеян сегодня, 7 декабря, принесла присягу депутата.
“Во имя реализации общенациональных целей, во имя свободной, независимой и объединенной Армении, клянусь оставаться верной принципам и беззаветной преданности Родине моего отца, национального героя Армении Татула Крпеяна, и исполнить данную в воинском пантеоне “Ераблур” на рассвете 10 ноября 2020 года клятву во имя восстановления исторической справедливости, национального единения и достоинства, поскольку нет Армении без Арцаха и нет Арцаха без Армении”, - заявила Аспрам Крпеян.