Դատախազությունը հայցադիմում է ներկայացրել ընդդեմ Վովա Գասպարյանի և նրա ընտանիքի անդամների.պահանջում են բռնագանձել ապօրինի ծագում ունեցող գույքը 12/06/2021   15:21  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ գլխավոր դատախազությունը հայցադիմում է ներկայացրել դատարան՝ ՀՀ ոստիկանության նախկին պետ Վլադիմիր Գասպարյանի և նրա ընտանիքի անդամների ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման պահանջով։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ն տեղեկանում է «Դատալեքս» դատական տեղեկատվական համակարգից։
Գործով պատասխանող կողմ են՝ Վլադիմիր Գասպարյանը, նրա կինը՝ Սուսաննա Գասպարյանը, մայրը՝ Անժելա Գասպարյանը, որդին՝ Վլադիմիր Գասպարյան կրտսերը, դուստրը՝ Անգելինա Գասպարյանը և Գասպարյանի զոքանչը՝ Հեղուշ Գալստյանը։
Հայցվորը ՀՀ գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման վարչության դատախազ Տիգրան Դավթյանն է։ Հայցադիմումը կքննի Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Հայարփի Զարգարյանը։
Նշենք, որ հունիսին դատախազությունը Գասպարյանի ու նրա ընտանիքի գույքերի հետ կապված ուսումնասիրություն էր իրականացրել, ապա վերջիններիս հրավիրել՝ բացատրություններ ներկայացնելու, իսկ արդեն հուլիսի 1-ին հայտնի դարձավ, որ Վովա Գասպարյանի գույքի վրա արգելանք է դրվել։
12:29 17/07/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՉորս տարի է՝ տղերքը չկան.տղերքին սպանեցին և ցանկանում էին սպանության վայրում խրախճանք անել. Վլադիմիր Գասպարյան
10:26 04/07/2019  |  ՄամուլՎովայի Արշակը նա նոր տեր է փնտրում նոր իշխանության մեջ. «Առավոտ»
08:31 14/05/2019  |  ՄամուլՎովայի ազգականը՝ ոստիկանության Թալինի տարածաշրջանի բաժնի պետ. «Ժամանակ»
19:12 20/07/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՎլադիմիր Գասպարյանն արդյունավետ գնահատեց Միավորված կոլեգիայի աշխատանք
19:58 15/02/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՈստիկանապետը վերլուծել է Արարատի ոստիկանության աշխատանքի արդյունքները
08:40 25/08/2015  |  ՄամուլՎլադիմիր Գասպարյանի պրկվածության պատճառը. ոստիկանությո՞ւնն է փոխվել, թե՞ հասարակությունը. ՀԺ

Прокуратура Армении обратилась в суд с требованием конфисковать незаконное имущество экс-главы Полиции и его семьи 12/06/2021   15:42  |  Лента новостей
Генеральная прокуратура Армении подала в суд иск с требованием о конфискации имеющего незаконное происхождение имущества бывшего начальника Полиции Армении Владимира Гаспаряна и его семьи. Об этом “ФактИнфо” стало известно из сообщения на портале судебной информационной системы “Даталекс”.
Ответчиками по делу являются Владимир Гаспарян, его супруга, мать, сын дочь и теща.
Истцом в деле выступает прокурор управления по конфискации имущества незаконного происхождения Тигран Давтян. Иск рассмотрит судья суда общей юрисдикции Еревана Айарпи Заргарян.
Отметим, что в июне прокуратура провела расследование, связанное с имуществом Гаспаряна и его семьи, а затем пригласила его для дачи разъяснений. А уже 1 июля стало известно, что  на имущество Владимира Гаспаряна наложен арест.