Պիտի արձանագրեմ, որ ՏԻՄ ընտրությունների այս որակը, երբ քաղաքացին Տեր է եւ Որոշող, մեր վաղեմի երազանքն է՝ ի կատար ածված. Փաշինյան 12/06/2021   10:30  |  ԼՐԱՀՈՍ
Որքան էլ ակնհայտ է, որ մեր օրակարգի առաջնահերթությունները կապված են արտաքին մարտահրավերների հետ, այնուամենայնիվ պիտի արձանագրեմ, որ ՏԻՄ ընտրությունների այս որակը, երբ քաղաքացին Տեր է եւ Որոշող, մեր վաղեմի երազանքն է՝ ի կատար ածված: Այս մասին ֆեյսբուքի իր էջում գրել է ՀՀ վարչապետ նիկոլ Փաշինյանը։
Գիտեմ եւ հասկանում եմ տեսակետը, թե ավելի լավ է ընտրությունները կեղծվեին, բայց անվտանգության ավելի բարձր մակարդակ ունենայինք, բայց իմ համոզմունքը եղել է, կա եւ կլինի, որ հենց ընտրությունների կեղծման երկարամյա պրակտիկան է քայքայել 90-ականների սկզբին ձեւավորվող պետական դիմակայունության համակարգը եւ շղթայական ռեակցիաներով հանգեցնել անվտանգային աղետների:
Պետականություն եւ պետական ինստիտուտներ. սա պետք է լինի մեր Ապագայի երաշխիքը:
18:56 04/12/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանը հանդիպել է արտախորհրդարանական ուժերի ղեկավարների հետ
11:47 04/12/2021  |  ՄամուլԱզգային ժողովը պետք է վավերացնի. «Հրապարակ»
10:04 04/12/2021  |  ՄամուլԱրտաքին վեկտորի փոփոխության հարցը «միս ու արյուն» է ստանո՞ւմ․ «Փաստ»
22:28 03/12/2021  |  ՔաղաքականՆիկոլի կուրատորը Արմեն Սարգսյանն է. ՀՀ-ն ԱՄՆ դաշնակից՝ ՌԴ-ի դեմ պատերազմում. Հայկ Նահապետյան (տեսանյութ)
18:58 03/12/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանը մասնակցեց Վանո Սիրադեղյանի հոգեհանգստի արարողությանը
18:06 03/12/2021  |  ԼՐԱՀՈՍ2022 թվականի հունվարի 1-ից գիտության ոլորտում աշխատավարձերը կբարձրանան. Նիկոլ Փաշինյան
15:16 03/12/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԳիտական թեմատիկ հետազոտություններին հատկացվող գումարները 2,5 անգամ կավելանան. Փաշինյան
10:35 03/12/2021  |  ՄամուլԿառավարությունում «արմատական» փոփոխություններ են տեղի ունեցել. «Հրապարակ»

Никол Пашинян прокомментировал вчерашние выборы 12/06/2021   11:12  |  Комментарий
Премьер-министр Армении Никол Пашинян прокомментировал прошедшие в стране выборы в органы местного самоуправления.
"Очевидно, что приоритеты нашей повестки связаны с внешними вызовами. Тем не менее должен констатировать, что то качество выборов в ОМС, когда гражданин становится Хозяином, а его голос – Определяющим, — наша давняя мечта, и она стала реальность воплотилась в реальность", - написал Пашинян на своей странице в Facebook.
"Знаю и понимаю позицию о том, что лучше уж сфальсифицировать итоги выборов, но при этом иметь более высокий уровень безопасности. Однако, по моему убеждению, многолетняя практика фальсификации выборов подорвала систему государственного сопротивления, которая формировалась в начале 90-х годов, и по цепной реакции привела к катастрофическим проблемам в сфере безопасности. Государственность и государственные институты: это должно быть гарантией нашего будущего", - добавил Никол Пашинян.