Աղվան Հովսեփյանը կշարունակի մնալ կալանավորված. Վերաքննիչը մերժեց բողոքը 11/30/2021   16:36  |  Դատական ռեպորտաժներ
ՀՀ նախկին գլխավոր դատախազ, ՔԿ նախկին նախագահ Աղվան Հովսեփյանը կշարունակի մնալ կալանավորված։ Վերաքննիչ քրեական դատարանը՝ դատավոր Տիգրան Սիմոնյանի նախագահությամբ, մերժեց Աղվան Հովսեփյանի կալանավորումը ևս երկու ամսով երկարացնելու որոշման դեմ պաշտպանների բողոքը։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ին հայտնեց փաստաբան Էրիկ Ալեքսանյանը։
Նշենք, որ նոյեմբերի 2-ին Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Դավիթ Արղամանյանը բավարարել էր Աղվան Հովսեփյանի կալանավորումը ևս երկու ամսով երկարացնելու մասին քննիչի միջնորդությունը։
Պաշտպանության կողմը վերաքննիչ բողոք է ներկայացրել դատարանի որոշման դեմ, որը մակագրվել է Վերաքննիչ քրեական դատարանի դատավոր Տիգրան Սիմոնյանին։

Апелляционный суд оставил под стражей экс-генпрокурора Армении Агвана Овсепяна 11/30/2021 16:51 | Судебный репортаж
Апелляционный уголовный суд Армении под председательством судьи Тиграна Симоняна отклонил жалобу защиту на продление бывшему генеральному прокурору, экс-председателю Следственного комитета РА Агвану Овсепяну меры пресечения в виде заключения под стражу еще на два месяца. Об этом “ФактИнфо” сообщил адвокат Эрик Алексанян.
2 ноября суд общей юрисдикции Еревана под председательством судьи Давида Аргаманяна удовлетворил ходатайство следователя о продлении Агвану Овсепяну меры пресечения в виде заключения под стражу еще на два месяца.
Сторона защиты подала апелляционную жалобу на решение суда, которая поступила на рассмотрение к судье Тиграну Симоняну.