Նոյեմբերի 22-ից վերսկսվել է աճյունների որոնողական աշխատանքը. օպերատիվ խումբը կատարել է 4 ելք. Արցախի ԱԻՊԾ 11/29/2021   12:49  |  ԼՐԱՀՈՍ
2021 թվականի նոյեմբերի 22-ից 28-ն ընկած ժամանակահատվածում ՆԳՆ ԱԻ պետական ծառայության 911 ահազանգման կենտրոնում գրանցվել է 212 զանգ: Այս մասին տեղեկանում է Արցախի ԱԻՊԾ-ից:
Հրշեջ փրկարարները շաբաթվա ընթացքում կատարել են 1 ելք:
Նոյեմբերի 22-ից վերսկսվել է արցախյան 3-րդ պատերազմում զոհված և անհետ կորած համարվող զինծառայողների աճյունների որոնողական աշխատանքները: Ծառայության արագ արձագանքման հատուկ ստորաբաժանման օպերատիվ խումբը շաբաթվա ընթացքում կատարել է 4 ելք:
Զինադադարից հետո` մինչ օրս հայտնաբերվել և տարհանվել է ընդհանուր 1702 աճյուն:
Տարբեր տեսակի ու տրամաչափի ռազմամթերքի հայտնաբերման և դրանց ոչնչացման աշխատանքների ուղղությամբ սակրավորական խմբերը գործընկեր կառույցների հետ մեկտեղ ամենօրյա ռեժիմով հանրապետության բոլոր շրջաններում իրականացնում են հետախուզական աշխատանքներ:
Շաբաթվա ընթացքում հայտնաբերվել և վնասազերծվել է  հրթիռակասետային 10 ռումբ, գնդիկաբեկորային 1 ավիառումբ, նռնականետի 1 նռնակ և 1 արկ:
Անցած շաբաթվա ընթացքում գրանցվել է տեխնածին բնույթի 17, սոցիալ-կենցաղային բնույթի՝ 19 կանչ: Փրկարարները կատարել են դռան 3 և վերելակի 1 բացում, առողջական խնդիր ունեցող 3 քաղաքացու տեղափոխում: Բնակչությանը ջուր մատակարարելու նպատակով՝ կատարվել է 2 ելք։ Փրկարարներն արձագանքել են այլ բնույթի ևս 5 կանչերի։
Յոթ օրվա ընթացքում գրանցվել է ճանապարհատրանսպորտային 1 պատահար:
13:07 23/11/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախի տարածքից հայտնաբերված ռազմամթերքի վնասազերծման աշխատանքներ կիրականացվեն Մարտակերտ և Մարտունի քաղաքների մոտակայքում
12:32 22/11/2021  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Անցած շաբաթ զոհված և անհետ կորած զինծառայողների աճյունների որոնումներ չեն իրականացվել. աշխատանքները վերսկսելու ուղղությամբ Արցախի ԱԻՊԾ-ն բանակցում է շահագրգիռ կառույցների հետ

22 ноября возобновились поиски тел погибших на войне, опергруппа совершила 4 выхода - ГСЧС Арцаха 11/29/2021 13:48 | Лента новостей
Государственная служба по чрезвычайным ситуациям МВД Республики Арцах подводит итоги прошедшей недели.
В период с 22 по 28 ноября 2021 года в центре кризисного управления 911 ГСЧС МВД зарегистрировано 212 звонков.
В течение недели пожарные-спасатели совершили 1 выход.
22 ноября возобновились поиски тел погибших и пропавших без вести в ходе третьей Арцахской войны военнослужащих. За прошедшую неделю оперативная группа спецподразделения быстрого реагирования совершила 4 выхода.
После прекращения огня были обнаружены и эвакуированы тела 1702 человек.
С целью поиска и уничтожения боеприпасов разных типов и калибров саперные группы совместно с партнерскими организациями проводят ежедневные разведывательные работы во всех районах страны.
В течение недели были обнаружены и обезврежены 10 кассетных бомб, 1 осколочная авиабомба, 1 гранатометная граната и 1 снаряд.
За прошедшую неделю зарегистрировано 17 звонков техногенного характера и 19 звонков социально-бытового характера. Спасатели вскрыли 3 двери и 1 лифт, перевезли 3 граждан с проблемами здоровья. Для подачи воды населению сделано 2 выхода. Спасатели отреагировали еще на 5 звонков другого характера.
За семь дней зарегистрирован один случай ДТП.
Государственная служба по чрезвычайным ситуациям МВД продолжает круглосуточную усиленную службу на всей территории Арцаха.