Մինչև չվերադարձնենք բազմաթիվ գերիներին, հանգիստ չեմ լինի. Ադամ Շիֆ 11/29/2021   11:13  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հազարավոր մարդիկ Հայաստանում և Արցախում հիմա ապրում են իրենց հարևանների կողմից վտանգավոր ու շարունակական սպառնալիքի պայմաններում։ Այս մասին Հայ Դատի հանձնախմբերի և գրասենյակների խորհրդաժողովի բացման ժամանակ ասաց ԱՄՆ կոնգրեսական Ադամ Շիֆը։
Վերջինս ընդգծեց՝ որպես կոնգրեսի հայկական խմբի փոխնախագահ հանգիստ չի լինի մինչև տուն չվերադարձնեն բազմաթիվ գերիներին, մինչև փախստականները չվերադառնան իրենց տները և տարածաշրջան չբերեն վերջնական արդար խաղաղություն։
Նրա խոսքով` չնայած այս տարի առաջընթաց է գրանցվել, քանի որ ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենը կոտրել է ամոթալի լռության տասնամյակները՝ ճանաչելով Հայոց ցեղասպանությունը, սակայն դրանով իրենց` կոնգրեսականների աշխատանքը չի ավարտվում։
«Հայ Դատի Ամերիկայի հանձնախմբի հետ համագործակցությամբ շարունակելու ենք աջակցել և ուժեղացնել ժողովրդավարությունը Հայաստանում և Արցախում։ Ես միշտ կլինեմ Հայաստանի և Արցախի ժողովրդի կողքին»,-ասաց Ադամ Շիֆը։

Конгрессмен Адам Шифф: "Я не успокоюсь, пока армянские пленные не вернутся домой" 11/29/2021   11:36  |  Лента новостей
Тысячи людей в Армении и Арцахе сейчас живут в условиях постоянных угроз со стороны соседей, заявил конгрессмен США Адам Шифф на открытии конференции комитетов и офисов Ай Дата.
Он отметил, что он как сопредседатель армянской группы Конгресса не успокоится, пока не будут возвращены домой многочисленные армянские пленные, пока беженцы не вернуться в свои дома и в регионе не воцарится окончательный справедливый мир.
"При сотрудничестве с  Армянским национальным комитетом Америки мы продолжил оказывать содействие и усиливать демократию в Армении и Арцахе. Я всегда буду рядом с народом Армении и Арцаха", - сказал Адам Шифф.