Տավուշում զինծառայող Սուրեն Ավետիսյանի մահվան քրեական գործով ձերբակալվել է ծառայակիցը 11/25/2021   15:21  |  Քրեական խրոնիկոն
Տավուշում զինծառայող Սուրեն Սահակյանի՝ գլխի շրջանում կյանքի հետ անհամատեղելի վնասվածք ստանալու գործով ձերբակալվել է ծառայակիցը։  Այս մասին հայտնում է  ՀՀ քննչական կոմիտեն։
«ՀՀ քննչական կոմիտեի զինվորական քննչական գլխավոր վարչության վեցերորդ կայազորային քննչական բաժնում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 373-րդ հոդվածի 3-րդ մասով հարուցված քրեական գործով ձեռնարկված անհետաձգելի քննչական գործողությունների արդյունքում պարզվել են ժամկետային զինծառայող, շարքային Սուրեն Ռոմանի Ավետիսյանի մահվան դեպքի՝ էական նշանակություն ունեցող մի շարք հանգամանքներ, այդ թվում՝ ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձի ինքությունը։
Նախնական տվյալներով զինծառայողը գլխի շրջանում մահացու հրազենային վնասվածքն ստացել է ծառայակցի կողմից զենքի հետ վարվելու կանոնները խախտելու հետևանքով: Վերջինս ձերբակալվել է:
Հիշեցնենք, որ Սուրեն Ավետիսյանը կյանքի հետ անհամատեղելի մարմնական վնասվածքն ստացել էր 2021թ. նոյեմբերի 24-ին` ժամը 14:50-ի սահմաններում, ՀՀ ՊՆ N զորամասի պահպանության տեղամասում գտնվող մարտական դիրքում, և մահացել հիվանդանոց տեղափոխվելու ճանապարհին:
15:13 25/11/2021  |  ԼՐԱՀՈՍ90-ամյա կնոջ նկատմամբ ավազակություն կատարելու գործն ուղարկվել է դատարան (տեսանյութ)
15:01 25/11/2021  |  Քրեական խրոնիկոնԵրիտասարդն իր ավտոմեքենայով դիտավորությամբ հարվածել է ոստիկանության ավտոմեքենային, հնչեցրել բռնություն գործադրելու սպառնալիքներ (տեսանյութ)
11:39 25/11/2021  |  Քրեական խրոնիկոնՊարզվում են զինծառայողի մահվան հանգամանքները. հարուցվել է քրեական գործ
11:10 23/11/2021  |  Քրեական խրոնիկոնՀակառակորդի կրակոցից ժամկետային զինծառայողի սպանության դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ

СК Армении выяснила ряд обстоятельств гибели военнослужащего Сурена Аветисяна, задержан его сослуживец 11/25/2021   15:51  |  Криминальная хроника
По делу о гибели военнослужащего Сурена Аветисяна задержан его сослуживец. Об этом сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении.
“В результате неотложных следственных действий, предпринятых в рамках уголовного дела, возбужденного в следственном отделом шестого гарнизона ГВСУ СК Армении по части 3 статьи 373 УК Армении, установлен ряд имеющих существенное значение обстоятельств гибели солдата-срочника рядового Сурена Аветисяна, в том числе личность предполагаемого преступника”, - говорится в сообщении СК.
По предварительным данным, солдат получил смертельное огнестрельное ранение вследствие нарушения сослуживцем правил обращения с оружием. Он задержан.
В СК напомнили, что Сурен Аветисян получил несовместимое с жизнью ранение 24 ноября примерно в 14:50 на боевой позиции оборонительного участка N-ской воинской части Минобороны РА. Он скончался по дорогое в больницу. Следствие продолжается.