Հակառակորդի կրակոցից ժամկետային զինծառայողի սպանության դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ 11/23/2021   11:10  |  Քրեական խրոնիկոն
Նորաբակ գյուղի հատվածում հակառակորդի կրակոցների արդյունքում, կրծքավանդակի կողմնային պատի հրազենային միջանցիկ մահացու վնասվածք էր ստացել ՊՆ N զորամասի ժամկետային զինծառայող, շարքային Սուրիկ Յուրիկի Սաֆարյանը։ Հարուցվել է քրեական գործ։ Այս մասին հայտնում է ՀՀ քննչական կոմիտեն։
«ՀՀ քննչական կոմիտեի զինվորական քննչական գլխավոր վարչությունում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 2-րդ, 7-րդ և 13-րդ կետերով հարուցվել է քրեական գործ՝ 2021թ. նոյեմբերի 22-ին Ադրբեջանի զինված ուժերի ստորաբաժանումների կողմից տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից արձակված կրակոցներից սպանության դեպքի առթիվ:
Հավելենք, որ նշված դեպքը տեղի է ունեցել Գեղարքունիքի մարզի Նորաբակ գյուղի հատվածում տեղակայված հայկական դիրքերին ուղղված՝ հակառակորդի կրակոցների արդյունքում, ինչի հետևանքով ՀՀ ՊՆ N զորամասի ժամկետային զինծառայող, շարքային Սուրիկ Յուրիկի Սաֆարյանը ստացել է կրծքավանդակի կողմնային պատի հրազենային միջանցիկ մահացու վնասվածք:
15:18 19/11/2021  |  Քրեական խրոնիկոնԱվարտվել է տղամարդկանց ծանր մարմնական վնաս պատճառելու դեպքի առթիվ հարուցած քրեական գործի նախաքննությունը
18:28 15/11/2021  |  Քրեական խրոնիկոնՍպանություն Երևանում.Ձերբակալվել է երկու հոգի (տեսանյութ)
15:37 15/11/2021  |  Քրեական խրոնիկոնՆույն քաղաքացուն երկու անգամ վրաերթի են ենթարկել (լուսանկարներ, տեսանյութ)
15:24 15/11/2021  |  Քրեական խրոնիկոնՀարուցվել է քրեական գործ՝ Կոտայքի բնակչի տան բակում տեղի ունեցած պայթյունի դեպքի առթիվ (տեսանյութ, լուսանկարներ)

СК Армении завел уголовное дело по факту убийства армянского военнослужащего азербайджанскими ВС 11/23/2021   12:09  |  Криминальная хроника
В Главном военном следственном управлении Следственного комитета Армении завели уголовное дело по факту убийства армянского военнослужащего Сурена Сафаряна в результате предпринятого 22 ноября с.г. азербайджанскими ВС обстрела из стрелкового оружия разного калибра. Об этом во вторник сообщила пресс-служба СК Армении.
Дело возбуждено по пунктам 2, 7 и 13 части 2 статьи 104(убийство, совершенное группой лиц или организованной группой по мотиву национальной, расовой или религиозной ненависти либо религиозного фанатизма) УК Армении.
В СК напомнили, что инцидент произошел в направлении армянских позиций, размещенных на участке села Норабак Гегаркуникской области Армении.
В результате обстрела со стороны противника солдат-срочник N-ской воинской части рядовой Сурик Юрикович Сафарян получил смертельное огнестрельное ранение в области боковой стенки грудной клетки. Ведется следствие.