Ադրբեջանը Շուշիում հայկական կողմին է փոխանցել նոյեմբերի 16-ին զոհված երեք զինծառայողի աճյուն 11/19/2021   17:52  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Երեկ՝ նոյեմբերի 18-ին, ուշ երեկոյան, Շուշիում ադրբեջանական կողմը ռուսական խաղաղապահ զորակազմի անմիջական միջնորդությամբ, ԱԻ պետական ծառայությանն է փոխանցել նոյեմբերի 16-ին ՀՀ սահմանի արևելյան ուղղությամբ Ադրբեջանի զինված ուժերի իրականացրած հարձակման հետևանքով զոհված 3 հայ զինծառայողի մարմին: Տեղեկությունը հայտնում են ԱՀ ԱԻՊԾ-ից։
Նախնական տվյալներով մարմինները տարհանվել են Սյունիքի մարզի Իշխանասար գյուղի վարչական տարածքից: ԱՀ ՆԳ նախարարության ԱԻ պետական ծառայությունը մարմիններն այսօր տեղափոխել է Երևան: Նրանց ինքնության վերաբերյալ տեղեկություններ կհրապարակի ՀՀ ռազմական գերատեսչությունը:
13:43 19/11/2021  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Սյունիքում զոհված 23-ամյա Արթուրը 44-օրյա պատերազմի մասնակից էր. Մտադրվել էր մյուս տարի ամուսնանալ
10:30 19/11/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՆոյեմբերի 16-ի ադրբեջանական ագրեսիայի հետևանքով հայկական կողմն ունի 6 զոհ. ՊՆ
09:55 19/11/2021  |  ՄամուլՀակասական տեղեկություններ. ինչ է կատարվել կորած զինվորների հետ. «Ժողովուրդ»
19:02 18/11/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԿողբի նախկին համայնքապետը հերքում է իր նախապես տված տեղեկատվությունը
18:01 18/11/2021  |  ՄեկնաբանությունՀՀ ներսում գերեվարում են զինվորներ, հետո մարմինը ուղարկում Բաքվից. Ինչ էլ հասցրել են տանել գերիներին, իսկ ներսից օգնություն չի հասել, չէ՞. Ոսկանյան
15:11 18/11/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ սահմանային գոտիներում ժամը 14.00-ի դրությամբ էական միջադեպեր չեն գրանցվել.Տեղեկատվական կենտրոն

Азербайджан в Шуши передал тела трех армянских военнослужащих, погибших 16 ноября 11/19/2021   18:24  |  Лента новостей
18 ноября поздно вечером в Шуши азербайджанская сторона при непосредственном посредничестве российских миротворческих сил передала Государственной службе по ЧС тела трех армянских военнослужащих, погибших в результате предпринятой азербайджанскими ВС 16 ноября атаки в направлении восточной границы Республики Армения. Об этом сообщает пресс служба ГСЧС МВД Республики Арцах.
“По предварительным данным, тела были эвакуированы с административной территории села Ишханасар Сюникской области. Государственная служба по ЧС МВД Республики Арцах сегодня доставила тела в Ереван. Данные о личностях погибших опубликует оборонное ведомство РА”, - говорится в сообщении.