Արցախի քաղաքացուն ռուս խաղաղապահները շուտով կհանձնեն Արցախի իրավապահներին.ԱՀ ՄԻՊ 11/13/2021 12:55 | ԼՐԱՀՈՍ
Ռուսական կողմի հետ քննարկումներում ստացել ենք պարզաբանում, որ Արցախի քաղաքացին իրենց մոտ է տարվել անվտանգության նկատառումներից ելնելով և առաջիկա ժամերին հանձնվելու է Արցախի իրավապահներին։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Արցախի ՄԻՊ Գեղամ Ստեփանյանը։
«Ստեփանակերտ-Բերձոր միջպետական ճանապարհի՝ Շուշիի հատվածում այսօր վաղ առավոտյան արձանագրված դեպքի առնչությամբ Արցախի Հանրապետության քաղաքացին գտնվում է ռուսական խաղաղապահ զորակազմի կենտրոնակայանում։
Ռուսական կողմի հետ քննարկումներում ստացել ենք պարզաբանում, որ Արցախի քաղաքացին իրենց մոտ է տարվել անվտանգության նկատառումներից ելնելով և առաջիկա ժամերին հանձնվելու է Արցախի իրավապահներին։
Մարդու իավունքների պաշտպանի աշխատակազմն այցելելու է քաղաքացուն անհրաժեշտ իրավական աջակցություն տրամադրելու համար։

Российские миротворцы передадут гражданина Арцаха армянской стороне - Омбудсмен 11/13/2021 15:42 | Лента новостей
Гражданин Республики Арцах в связи с инцидентом, зафиксированным ранним утром сегодня на участке Шуши межгосударственной трассы Степанакерт-Бердзор, находится в штаб-квартире российского миротворческого контингента. Об этом сообщил Защитник прав человека(омбудсмен) Арцаха Гегам Степанян.
"В ходе переговоров с российской стороной мы получили разъяснения о том, что гражданин Арцаха был доставлен к ним, исходя из соображений безопасности, и в ближайшие часы будет передан правоохранительным органам Арцаха", - написал Степанян на своей странице в Facebook.
Он сообщил, что представители аппарата Защитника прав человека посетят гражданина для предоставления необходимого правового содействия.