2022 թվականի բյուջեով ԱԱԾ-ին կհատկացվի 42 միլիարդ 669 միլիոն դրամ.նախարար 11/01/2021 10:40 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ ֆինանսների նախարար Տիգրան Խաչատրյանն այսօր խորհրդարանում ներկայացրեց Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունում, Ոստիկանությունում և ԱԱԾ-ում 2022թ-ի բյուջեով նախատեսված ներդրումները և իրականացվող ծրագրերը:
Այսպիսով՝ ԱԻ նախարարությունում գալիք տարում նախատեսվում է իրականացնել 6 ծրագիր, որոնց շրջանակում կլինեն 9 միջոցառումներ:
Ներկայացված 6 ծրագրերն են՝ տեխնիկական անվտանգության կանոնակարգումը, արտակարգ իրավիճակների արձագանքման կարողությունների զարգացումը, սեյսմիկ պաշտպանությունը, փրկարարական ծառայությունները, ռազմավարական նշանակության պաշարների կառավարումը և արտակարգ իրավիճակների պետական բնագավառի պետական քաղաքականության մշակումը:
Ֆինանսների նախարարը նշեց, որ 2022թ-ի բյուջետային նախագիծը Արտակարգ իրավիճակների նախարարության ծախսերի համար նախատեսում է 13 մլրդ 975,8 մլն դրամ:
Ոստիկանությունում 2022թ-ին նախատեսում է իրականացնել կրթական ծառայությունների ծրագիրը և ոստիկանության ոլորտի քաղաքականության մշակումն ու կառավարումը: Ոստիկանությունում 2022թ-ի բյուջետային նախագծով նախատեսված է 66 մլրդ 585,6 մլն դրամ ներդրում:
Ազգային անվտանգության ծառայությանը 2022թ-ի պետական բյուջեով նախատեսվում է տրամադրել 42 միլիարդ 669 միլիոն դրամ, որը 2021 թվականի հաստատված բյուջեի նկատմամբ ավելի է 22,85 տոկոսով։

Бюджет СНБ Армении в грядущем году увеличится более чем на 20% 11/01/2021 11:20 | Лента новостей
Бюджет Службы национальной безопасности Армениив 2022 году увеличится на 22,85% по сравнению с показателями за прошлый год и составит 42 млрд 696 млн драмов. Об этом сообщил в парламенте министр финансов Тигран Хачатрян на проходящих в понедельник, 1 ноября, слушаниях по проекту госбюджета.
Планируется реализовать две программы: обеспечение государственной защиты и нацбезопасность.
Он также сообщил, что в грядущем году в МЧС Армении планируется реализовать 6 программ, в рамках которых намечены 9 мероприятий.
Среди представленных 6 программ: регулирование технической безопасности, наращивание возможностей реагирования на чрезвычайные ситуации, сейсмическая защита, спасательные услуги, управление ресурсами стратегического назначения и проработка государственной политики в области защиты от ЧС.
Глава Минфина Армении сообщил, что в госбюджете на 2022 год расходы МЧС планируются в объеме 13 млрд 975,8 млн драмов.
Что касается Полиция, то в 2022 году планируется реализовать 2 программы и в рамках них провести 11 мероприятий.