Սրանք կարևոր դրվագներ, ցուցմունքներ են, որոնք հետագայում անհրաժեշտ կլինեն. Աբրահամյանը՝ Փաշինյանի պատասխանների մասին 10/29/2021   11:56  |  ԼՐԱՀՈՍ
Որևէ պաշտոնյա, այդ թվում Նիկոլ Փաշինյանը, երբևէ չի կարողացել այդ տոնով ինձ հետ խոսել։ ԱԺ-ում ճեպազրույցի ժամանակ այս մասին ասաց «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը՝ անդրադառնալով դիտարկմանը, որ կառավարության հետ հարցուպատասխանի ժամանակ, երբ վերջինս ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին հարցեր է ուղղում, դրան ի պատասխան վարչապետը նրան է վատ դրության մեջ գցում։
Տիգրան Աբրահամյանը պարզաբանեց՝ Նիկոլ Փաշինյանին ուղղված իր հարցադրումները կոնկրետ նպատակներ ուներ, և դա վարչապետի հետ պոպուլիզմի առումով մրցավազքի մեջ մտնելը չէ։
«Այդ հարցադրումների պատասխանները, եթե ոչ այսօր, ապա վաղը հնարավորություն են տալու կոնկրետ գործեր հարուցել և պատասխանատվության ենթարկել կոնկրետ անձանց։ Իմ հարցադրումներն այլ տոնայնության մեջ են, և ես որոշակի առումով բավարարված եմ այն բանից, ինչ ստանում եմ։ Կարծում եմ՝ սրանք դրվագներ, կարևոր ցուցմունքներ են, որոնք հետագայում անհրաժեշտ են լինելու ՀՀ-ին»,-նշեց պատգամավորը։
Վերջինս նկատեց՝ գործող իշխանության օրոք օբյեկտիվ քննություն չի լինի, բայց չենք ապրում այսօրվա օրով միայն։ ՀՀ քաղաքացիներին անհրաժեշտ է տեսնել պատժվող պաշտոնյաներին, որոնք պատասխանատվություն են կրում երկրում ստեղծված ծանր իրավիճակի համար, և ժամանակ կգա, երբ դա կլինի։ Տիգրան Աբրահամյանը գտնում է, որ այսօր հիմքեր պետք է ստեղծեն, որ ինչ-որ փուլում ցանկացած պաշտոնյա իր արածների համար պատասխան կրի։
11:44 29/10/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱռաջնագծում ստեղծված իրավիճակը շարունակվում է հանրությունից թաքցվել. Աբրահամյան
17:27 28/10/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանն անցում է սահմանները, փախուստի է դիմում մեր հարցերից.Տիգրան Աբրահամյան
14:21 28/10/2021  |  ԼՐԱՀՈՍ6 զինծառայողներից մեկը ստացել է հրազենային, հինգը՝ բեկորային վիրավորում. ՊՆ-ն պատասխանել է գրությանս. Աբրահամյան
15:37 27/10/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՍովետական քարտեզներով առաջնորդվելը նեղացնում է մեր բանակցային հնարավորությունները. Աբրահամյան
15:25 27/10/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանի և Արցախի հարցով այդ հայտարարությունը բխում էր նաև իշխանության շահերից. Աբրահամյան
12:16 27/10/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ համար անընդունելի է ցանկացած փաստաթուղթ, որտեղ ԼՂՀ-ն կլինի Ադրբեջանի կազմում. Տիգրան Աբրահամյան
17:24 26/10/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՌազմական բյուջեի 11 տոկոս աճը ցածր տեմպ է. Տիգրան Աբրահամյան
13:38 25/10/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԻ՞նչ փաստաթուղթ է ստորագրվելու ՌԴ ում նոյեմբերի 9-ին․ մեկնաբանում է Տիգրան Աբրահամյանը
13:32 25/10/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԻշխանությունը փորձում է քողարկել սահմանագծում առկա իրավիճակը. Տիգրան Աբրահամյան

“Это важные эпизоды, показания, которые пригодятся в будущем”: Абрамян об ответах Пашиняна 10/29/2021 12:47 | Лента новостей
Депутат парламента Армении от блока “Честь имею” Тигран Абрамян, коснувшись вопросов, адресованных им премьер-министру Армении Николу Пашиняну в ходе недавнего правительственного часа в НС, заявил, что они задаются с конкретной целью, не для того, чтобы соревноваться с главой правительства в популизме. Такое заявление Абрамян сделал в ответ на замечание о том, что в ходе в ходе правительственного часа в НС премьер его ставит в неудобное положение, когда депутат задает ему вопросы.
“Ответы на эти вопросы, если не сегодня, то завтра позволят возбудить конкретные дела и привлечь к ответственности конкретных лиц. Мои вопросы в иной тональности, и я в некотором смысле удовлетворен тем, что получаю. Полагаю, что это эпизоды, важные показания, которые пригодятся Армении в будущем”, - отметил депутат.
Он отметил, что объективного расследования при действующей власти не будет, но они не живут сегодняшним днем. Гражданам Армении необходимо видеть наказыаемых чиновников, которые несут ответственность за создавшуюся в стране ситуацию, и настанет время, когда это произойдет. Тигран Абрамян считает, что сегодня должны быть созданы основания, которые позволят на каком-то этапе привлечь к ответственности любого чиновника за содеянное им.