Մեր մոտեցումն է՝ ՌԴ խաղաղապահն ուժերն Արցախում ավելի երկար են մնալու. Գրիգորյան 10/28/2021   13:21  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մեր մոտեցումն այնպիսինն է, որ ՌԴ խաղաղապահն ուժերն Արցախում ավելի երկար են մնալու. Կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեց ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը։
«Այն ենթակառուցվածքները, որոնք ստեղծվում են Արցախում խաղաղապահների համար, դրանք հնարավորություն են տալիս ենթադրելու, որ նրանք առավել երկար են մնալու Արցախում»,–ասաց Գրիգորյանը։
Հարցին՝ արդյոք առանց Ռուսաստանի Հայաստանը միայնակ կարո՞ղ է Արցախի անվտանգությունն ապահովել, Գրիգորյանը պատասխանեց, որ այս պահին քննարկում են անվտանգության խնդիրը համատեղ լուծելու հարցը։
12:48 07/10/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Նիդերլանդների Թագավորության դեսպան Ն. Գ. Նիկո Սխերմերսին
18:50 28/09/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱրմեն Գրիգորյանն ընդունել է ԱՄՆ դեսպանին. քննարկվել է հայ-ադրբեջանական սահմանին տիրող իրավիճակը
13:12 24/09/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՊետք է կարգավորենք հարաբերությունները Թուրքիայի հետ. ԱԽ քարտուղար
12:17 16/09/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՀԱՊԿ անդամ երկրների հերթական նիստի ժամանակ Արմեն Գրիգորյանի առջև ՀՀ դրոշը թարս է դրվել
16:56 15/09/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱրմեն Գրիգորյանը ռուս գործընկերոջ հետ հանդիպման ժամանակ հույս հայտնեց, որ ռուսական կողմի ջանքերի շնորհիվ հնարավոր կդառնա հայ ռազմագերիների վերադարձը

Власти Армении придерживаются мнения, что российские миротворцы останутся в Арцахе дольше - Григорян 10/28/2021   14:01  |  Лента новостей
Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян в беседе с журналистами заявил, что власти Армении придерживаются мнения, что  российские миротворцы останутся в Арцахе дольше.
“Наш подход таков, что российские миротворческие силы в Арцахе останутся дольше”, - сказал Григорян.
По словам Григоряна, создаваемые в Арцахе инфраструктуры дают основание предполагать, что российские миротворцы останутся там дольше.
На вопрос о том, может ли Армения в одиночку обеспечивать безопасность Арцаха, Григорян отметил, что в настоящее время ведутся обсуждения для совместного решения этого вопроса.