Սերժ Սարգսյանն ու Ռոբերտ Քոչարյանը դուրս կգա՞ն փողոցային պայքարի. մեկնաբանում են խմբակցությունները 10/25/2021   14:06  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Հայաստան» խմբակցությունը նոյեմբերի 9-ին և 10-ին հայտարարել են հանրահավաքի մասին։ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Հայկ Մամիջանյանը լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեց, որ պատրաստ են աջակցել, համագործակցել, միանալ ցանկացած իրական ընդդիմադիր քաղաքական միավորի այն միջացառումներին, որոնք միտված են Հայաստանի արժանապատվությունը վերադարձնելուն։ Մամիջանյանը հիշեցրեց, որ «Պատիվ ունեմ» և «Հայաստան» խմբակցությունների մաս կազմող քաղաքական ուժերը ունեն համատեղ աշխատանքի մեծ փորձ, որևէ խնդիր չունեն առանձին-առանձին, համատեղ և այլ ուժերի ներգրավմամբ շատ արագ կազմակերպել այս կամ այն տեսակի միջոցառումներ։
Հարցին՝ արդյոք Ռոբերտ Քոչարյանը և Սերժ Սարգսյանը ևս դուրս են գալու փողոցային պայքարին մասնակցելու, Մամիջանյանը նշեց, որ երրորդ նախագահն իր ողջ գործիքակազմով փորձել ու փորձում է կանգնեցնել աղետը։
«Արցախի ազատագրման, երկու պատերազմների մասնակից նախագահ Սարգսյանը չի կարող լինել կոմֆորտ զոնայում, երբ ինչ որ կապիտուլյանտ մեր երկրի ամենակարևոր ձեռքբերումը «թոզմիշ» արեց։ Երրորդ նախագահը իր ողջ գործիքակազմով փորձելու է կանխել աղետը»։
«Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Արծվիկ Մինասյանն էլ հայտարարեց, որ կաշկանդվածություն չեն ունեցել, որ որևէ քաղաքական անձ լինի առաջին գծում։ Մինասյանը նշեց, որ եթե պետք է բոլորի համատեղ մասնակցությունը, ուրեմն վստահ է, որ բոլորը այնտեղ կլինեն։
«Որևէ մեկի, հատկապես Արցախը ազատագրած մարդկանց համար հիմա չի կարող կոմֆորտ զոնա լինել»։
Պատգամավորը հայտնեց, որ բոլոր գործիքներն օգտագործելու են, որ կանխեն այն, ինչ ներկայում անում է Հայաստանի իշխանությունը։
22:13 14/10/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանը սրընթաց կերպով կորցնում է իր սուբյեկտայնությունը․ Սերժ Սարգսյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել ՀՀԿ Գործադիր մարմնի հերթական նիստը
16:59 12/10/2021  |  ՄեկնաբանությունՊատվիրատուի սպասելիքները որևէ ձևով արդարացնել է պետք. Սերժ Սարգսյանի փաստաբանն արձագանքել է ՀՔԾ-ին
13:00 12/10/2021  |  Քրեական խրոնիկոնԲադեն-Բադեն կատարած չվերթների վերաբերյալ հարուցվել է քրեական գործ
18:30 08/10/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՍերժ Սարգսյանի՝ Բադեն-Բադեն այցելությունների վերաբերյալ ՀՔԾ-ում նյութեր են նախապատրաստվում
14:30 04/10/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱլիևը Սերժ Սարգսյանին հրավիրել է Մատաղիս
14:49 03/10/2021  |  ՔաղաքականԺամանակը մեր օգտին չի աշխատում․ Մինսկի խումբը չի կարող լուծել խնդիրը, եթե մենք պահանջատեր չենք. Սերժ Սարգսյան
14:14 03/10/2021  |  ՔաղաքականՄենք չպիտի մտածենք իշխանության գալու մասին․ Սերժ Սարգսյանը՝ իշխանափոխություն անելու մասին

Депутаты от оппозиции ответили на вопрос, выйдут ли Серж Саргсян и Роберт Кочарян на уличную борьбу 10/25/2021   14:30  |  Лента новостей
Блок “Армения”  объявил о проведении митингов 9 и 10 ноября. Секретарь от блока “Честь имею” Айк Мамиджанян в беседе с журналистами в понедельник заявил о готовности оказать поддержку, сотрудничать, присоединиться к мероприятиям по-настоящему оппозиционных политических единиц, нацеленные  на возвращение нашей стране достоинства.Мамиджанян напомнил, что политические силы, входящие в состав фракций “Честь имею” и “Армения”, обладают большим опытом совместной работы и без проблем могут очень оперативно организовать те или иные мероприятия по отдельности, сообща или с привлечением других сил.
На вопрос, примут ли участие в уличной борьбе Роберт Кочарян и Серж Саргсян, Мамиджанян отметил, что третий президент при помощи всего имеющегося у него инструментария пытался и пытается остановить катастрофу.
“Президент Саргсян, участвовавший в освобождени Арцаха, в двух войнах, не может находиться в комфортной зоне, когда некий капитулянт “пустил на ветер” самое важное достижение страны. Третий президент при помощи всего имеющегося у него инструментария попытается остановить катастрофу”, - сказал он.
В свою очередь секретарь парламентской фракции “Армения” Арцвик Минасян заявил, что скованности в том, чтобы кто-либо из политических деятелей был на передовой борьбы, у них не было. По словам Минасяна, если понадобится совместное участие всех, то он уверен, что все будут там.
“Ни для кого, особенно для людей, освободивших Арцаха, не может быть сейчас зоны комфорта”, - отметил он. Депутат сообщил, что они задействуют все инструменты для того, чтобы пресечь то, что в настоящее время вытворяет власть Армении.