Երգիչ Մհեր Արմենիան Սյունիքից ոտքով գալիս է Երևան. Պահանջում է կառավարության հրաժարականը 10/25/2021   16:00  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Ազգի ձայն» կուսակցության առաջնորդ Մհեր Մեսրոպյանը, որն ավելի հայտնի է որպես Մհեր Արմենիա, հայտարարում է համազգային շարժման մեկնարկի մասին։
«Ազգի ձայն»-ի առաջնորդը և ևս երկու գաղափարակիցներ գտնվում են Սյունիքի մարզի Շուռնուխ գյուղի մոտակայքում, որտեղից ոտքով շարժվում են դեպի Հանրապետության հրապարակ։ Ճանապարհը կանցնեն 15 օրում։
«Մեր ճանապարհը տևելու է 15 օր, նոյեմբերի 7-ին լինելու ենք հրապարակում։ Համազգային շարժման նպատակն է հասնել այնտեղ ու ունի պահանջներ։ Վստահ ենք, հույս ունենք և գիտենք, որ մեզ կմիանան մեր հայրենակիցները, ովքեր մտահոգված են ազգի և երկրի ճակատագրով»,- նշել է Մհերը։
Վերջինս հայտարարել է, որ թույլ չեն տալու, որ վարչապետը նոյեբերի 9-ին ստորագրի նոր եռակողմ համաձայնագիր, որը երկրի ճակատագրի համար կունենա ցավոտ հետևանքներ։
Պահանջում են, որ գործադիրը հրաժարական տա, բայց ցանկանում են, որ օրենսդիրը շարունակի աշխատանքը։ Մհերը հայտարարեց, որ շարժումը խաղաղ է, թույլ չեն տալու հայհոյանքներ։

Мгер Армения пешком направляется из Сюника в Ереван: он требует отставки правительства(ВИДЕО) 10/25/2021 16:35 | Лента новостей
Лидер партии “Голос нации” Мгер Месропян, который более известен как "Мгер Армения", заявил о начале общенационального движения.
Лидер партии “Голос нации” и еще двое его единомышленников находятся близ села Шурнух Сюникской области Армении, откуда пешком направляются на площадь Республики. Дорогу они планируют пройти за 15 дней.
“Наш путь займет 15 дней. 7 ноября мы будем на площади Республики. Цель общенационального движения – добраться туда. У него есть требования. Мы уверены, надеемся и знаем, что к нам примкнут наши соотечественники, которые обеспокоены судьбой нации и страны”, - отметил Мгер.
По его словам, они не допустят, чтобы премьер 9 ноября подписал новое трехстороннее соглашение, которое чревато болезненными последствиями для страны.
Они требуют, что кабмин подал в отставку, но желают, чтобы законодательный орган продолжил работу. Мгер заявил, что движение носит мирный характер и что они не допустят ругани.