Փաստորեն մեր երեխեքն են երևի մեղավոր, որ զոհվեցին.պատերազմից մեկ տարի անց գլխավոր մեղավորներից ոչ ոք չի բացահայտվել 10/21/2021   13:24  |  ԼՐԱՀՈՍ
Զոհված և անհետ կորած զինծառայողների ծնողներն ակցիա են իրականացնում ՀՀ ՔԿ Զինվորական քննչական գլխավոր վարչության շենքի դիմաց։ Նախնական պայմանավորվածության համաձայն՝ ծնողներն այսօր պետք է հանդիպում ունենային նաև ՔԿ նախագահ Արգիշտի Քյարամյանի հետ, սակայն վերջինս չէր եկել հանդիպման, ուստի, ծնողները հրաժարվել են այլ պաշտոնյայի հետ հանդիպումից, քանի որ պահանջում են Քյարամյանի մասնակցությունը։
Ծնողներից մեկը «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում ասաց, որ արդեն անցել է մեկ տարի մեկ ամիս, բայց որևէ մեկն այդպես էլ պատասխանատվության չի ենթարկվել։
«Փաստորեն դուրս է գալիս, որ մեր երեխեքն են երևի մեղավոր, որ զոհվեցին»,-նշեց նա՝ հավելելով, որ գլխավոր մեղավորներին ոչ ոք չի ցանկանում բացահայտել։
Նա հայտնեց, որ ցանկանում են Արգիշտի Քյարամյանի ներկայությունը, որ վերջինս տեսնի, թե իր կառույցում ինչ է կատարվում. «Եթե մինչ օրս տեղյակ չէ, թե իր կառույցում ի՞նչ է կատարվում, ուզում ենք բացել իր աչքերը։ Չենք կարծում, որ ինքն այդքան էլ տեղյակ չէ, ուղղակի հրամաններ են կատարում։ Իրենք պետք է անուններ տան, թե ովքեր են խանգարում գործերի բացահայտմանը։ Եթե չեն ուզում բացահայտել, մենք կբացահայտենք։ Գիտենք մեղավորներին, հատ առ հատ կգնանք իրենց հասցեներով ու պատիժները կլինի ավելի դաժան»։
14:01 19/10/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԿառավարության շենքի մոտ ակցիաների գործով մեղադրանքը ծանրացվել է. քննիչը որոշել է՝ առկա է իշխանության յուրացման փորձ
12:56 12/10/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԹուրքն օգտագործեց ամենահզոր զենքը՝ դավաճան հային. հադրութցի
12:21 12/10/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱյնպես չանեք, որ հանուն Հադրութի ՀԿ-ն դառնա հանուն Հադրութի տեռորիստական կազմակերպություն.Լեւոն Հայրյան
12:17 12/10/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՈրոշել են ամսական 25 հազար դրամ տալ, ասել են՝ այդ գումարից կոմունալները կփակեք, տան վարձերը կտաք, մի քիչ էլ հետ կգցեք. Հադրութցիները Կառավարության դիմաց են
23:12 10/10/2021  |  Միջազգային լրահոսԱվելի քան հարյուր մարդ Կիեւի մերձակայքում բողոքի ցույց է անում Զելենսկու պետական ամառանոցի մոտ
17:30 07/10/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԵրիտասարդ դաշնակցականներին բերման են ենթարկել ոստիկանների պահանջին չենթարկվելու համար, մինչդեռ տեսախցիկները ֆիքսել են՝ պահանջ չի ներկայացվել. տեսանյութ

“Главных виновников никто не хочет устанавливать”: родители погибших и без вести пропавших военных требуют встречи с главой СК 10/21/2021   14:00  |  Лента новостей
Родители погибших и без вести пропавших военнослужащих проводят акцию перед зданием Главного военного следственного управления Следственного комитета(СК) РА. Согласно предварительной договоренности, родители сегодня должны были встретиться с председателем СК Аргишти Кярамяном, однако последний не пришел на встречу. В свою очередь, родители отказались от встречи с другим чиновником, настаивая на участии в ней Кярамяна.
Один из родителей в беседе с корреспондентом “ФактИнфо” заявил, что прошел уже год, но никто так не был привлечен к ответственности.
“Фактически, выходит, что наши дети, видимо, сами виноваты в том, что погибли”, - отметил он, добавив, что главных виновников никто не хочет устанавливать.
Он сообщил, что они добиваются присутствия Аргишти Кярамяна, чтобы последний увидел, что творится в его структуре.
“Если до сих пор он не в курсе того, что творится в его структуре, то мы хотим раскрыть ему глаза. Мы не считаем, что он так уж и не в курсе, просто исполняет приказы. Они должны назвать имена тех, кто мешает раскрытию дел. Если не хотят раскрывать, то это сделаем мы. Мы знаем виновников, мы пройдемся по адресам каждого из них, и наказание будет более суровым”, - сказал он.