Դուք նույնիսկ պաշտոնական գրություններին չեք կարողանում արձագանքել, էլ ուր մնաց երկրի առաջ եղած մարտահրավերներից գլուխ հանեք.Տիգրան Աբրահամյան 10/20/2021   12:10  |  Մեկնաբանություն
2020 թվականի սեպտեմբեր-նոյեմբեր ամիսներին Արցախում ծավալված լայնամասշտաբ ռազմական գործողությունների ժամանակ, հոկտեմբերի 6-ին, նախնական տեղեկություններով, գերեվարվել էր 18-րդ դիվիզիայի (Հադրութ) բուժծառայության պետ, փոխգնդապետ Հրանտ Ռուդոլֆի Պապիկյանը։Այս մասին գրել է «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը և հավելել.
«Սեպտեմբերի 24-ին գրություն եմ ուղարկել Ազգային անվտանգության ծառայություն՝ խնդրելով տեղեկացնել, թե փոխգնդապետ Պապիկյանի ճակատագրի պարզման վերաբերյալ ինչ աշխատանքներ են տարվել և տարվում։
Արդյոք Ադրբեջանը հաստատում է վերջինիս գերության փաստը։ Եթե չի հաստատում, արդյոք ԱԱԾ-ն ունի այլ գործիքակազմ նման դեպքերում զինծառայողների ճակատագիրը ճշտելու և նրանց հայրենադարձումը կազմակերպելու համար։
Օրենքով սահմանված ժամկետն ավարտվել է, սակայն ԱԱԾ-ն որևէ ձևով չի արձագանքել։
Պետական կառավարման համակարգ գոյություն ունի՞, թե՞ ոչ։ Սա արդեն 4-րդ նման դեպքն է։
Ու այս իշխանությունը ուզում է մեր հանրությանը համոզել, թե ի վիճակի է երկրի առաջ եղած բարդ գործընթացներում մեր շահերը ներկայացնել։
Դուք նույնիսկ պաշտոնական գրություններին չեք կարողանում արձագանքել, էլ ուր մնաց երկրի առաջ եղած մարտահրավերներից գլուխ հանեք։
Պարզ գրություն առանց ինտրիգների, ներքաղաքական կոնտեքստի և շահարկումների՝ հայի ճակատագրի մասին՝ անպատասխան»,-գրել է Աբրահամյանը:
10:11 19/10/2021  |  ՄեկնաբանությունԱյն տեմպերը, որով փոփոխություններ է իրականացվում Զինված ուժերում որևէ ձևով չի կարող բավարար համարվել. Աբրահամյան
18:26 18/10/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱյս իշխանությունն իր գլխավոր առաքելությունը տեսնում է միայն տարածքներ հանձնելու մեջ.Տիգրան Աբրահամյան
15:53 18/10/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԳորիսի ընտրության արդյունքները գորիսեցիների պատասխանն էր անվտանգության ոլորտում այս իշխանությունների իրականացրած քաղաքականությանը.պատգամավոր
15:28 18/10/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՍյունիքի և Գեղարքունիքի հատվածներում պատշաճ աշխատանք իրականացված չէ.սա նվեր էր ադրբեջանցիների համար՝ ներխուժելու և դիրքավորվելու համար.պատգամավոր
11:27 18/10/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԿապանի Փելա սարը երկու օր է ադրբեջանցիների վերահսկողության տակ է. փակել են նաև հարակից ճանապարհահատվածը. Գևորգ Փարսյան
11:00 18/10/2021  |  ՄեկնաբանությունԿապանի Փելա սարի հանձնման գործընթացը լուռ իրականացվում է.Տիգրան Աբրահամյան
20:55 17/10/2021  |  ՄեկնաբանությունԻշխանական այն «բեզպրեդելը», որն իր դրսևորումն է ունենում նաև ՏԻՄ ընտրություններում, բերելու է իշխանական բուրգի կազմաքանդման դինամիկայի աճին. Տիգրան Աբրահամյան

Абрамян – властям: вы не можете ответить даже на официальные запросы, куда уж там справляться с серьезными вызовами 10/20/2021   14:45  |  Комментарий
В ходе развязанных в сентябре-ноябре 2020 года широкомасштабных боевых действий в Арцахе, 6 октября, по предварительным данным, был захвачен в плен начальник медицинской службы 18-й дивизии (Гадрут), подполковник Грант Рудольфович Папикян. Об этом написал депутат Национального Собрания Армении от фракции "Честь имею" Тигран Абрамян на своей странице в соцсети Facebook.
Абрамян сообщил, что 24 сентября направил письмо в Службу национальной безопасности, попросив проинформировать о том, какие работы проводились и проводятся для выяснения судьбы подполковника Папикяна.
"Подтверждает ли Азербайджан факт его пленения? Если не подтверждает, располагает ли СНБ другим инструментарием для выяснения судьбы военнослужащих в подобных случаях и организации их возвращения на Родину? Установленный законом срок истек, однако СНБ никак не отреагировала. Система государственного управления существует или нет? Это уже четвертый подобный случай", - пишет депутат.
"И эта власть хочет убедить наше общество в том, что она в состоянии представлять наши интересы в сложнейших процессах, связанных с нашей страной. Вы не можете ответить даже на официальные запросы, куда уж там справляться с  серьезными вызовами, стоящими перед страной. Без ответа остался простой запрос, без интриг, внутриполитического контекста и спекуляций – о судьбе армянина", - написал Абрамян.