Ռուս խաղաղապահները 10 տոննա մարդասիրական օգնություն են տեղափոխել Արցախ 10/19/2021   11:02  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ռուս խաղաղապահ զորախմբի զինծառայողները Լեռնային Ղարաբաղի կարիքավոր բնակիչներին 10 տոննա մարդասիրական օգնություն են հասցրել։ Այս մասին հայտնում են ՌԴ ՊՆ-ից։
«Երևանից 10 տոննա մարդասիրական բեռ են տեղափոխել Արցախ։ Բեռի մեջ առաջին անհրաժեշտության իրեր են, դպրոցական, կենցաղային պարագաներ, խաղալիքներ, կոշիկներ, գազի վառարաններ։ Այս ամենն առաջիկայում կբաժանեն մանկապարտեզներին, դպրոցներին, բազմազավակ և սոցիալապես անապահով ընտանիքներին»,-նշել է ռուս խաղաղապահ զորախմբի ներկայացուցիչը։
Նշվում է, որ ռուս խաղաղապահների մարդասիրական այս առաքելությունը կրում է շարունակական բնույթ։
16:25 15/10/2021  |  Քրեական խրոնիկոնԱդրբեջանի ԶՈՒ կողմից ԱՀ ՊՀ պահպանության տեղամասի մարտական դիրքի վրա հարձակման և ՊԲ 6 զինծառայողների սպանության փորձի առթիվ քրեական գործ է հարուցվել
14:50 15/10/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՊետնախարարը և ՄԻՊ֊ը այցելել են վիրավոր զինվորներին. նրանց առողջական վիճակը կայուն է

Российские миротворцы доставили 10 тонн гуманитарного груза в Арцах 10/19/2021   11:11  |  Лента новостей
Военнослужащие российского миротворческого контингента доставили 10 тонн гуманитарного груза нуждающимся жителям Республики Арцах(НКР).
"10 тонн гуманитарного груза из Еревана доставлены. Обувь, одежда, школьные принадлежности, бытовая химия, газовые печки, горелки, всё это будет роздано беженцам, многодетным семьям, пострадавшим и вынужденным переселенцам в Нагорном Карабахе", - сказал представитель российского миротворческого контингента Дмитрий Тусиди. Его слова приводятся на сайте Минобороны РФ.
В составе партии груза доставлены вещи первой необходимости, демисезонная и зимняя одежда и обувь для детей, школьные и бытовые принадлежности и средства для обогрева помещений.
14:51 09/09/2021  |  Лента новостейГлава Минобороны Армении встретился с новым командующим миротворческим контингентом РФ в Арцахе