Արտակ Դավթյանը ևս անմասն չէ 4.5 միլիոն դոլարի հասնող կոռուպցիայի գործարքից. Ղազինյան 10/11/2021   14:12  |  Մեկնաբանություն
Ամբողջ խնդիրը կայանում է նրանում, որ առանց ԳՇ պետի համաձայնության և հաստատման զինամթերքը չէր կարող մուտքագրվել ՀՀ ԶՈՒ հաշվակշիռ, ինչը ենթադրում է, որ Արտակ Դավթյանը ևս անմասն չէ 4.5 միլիոն դոլարի հասնող կոռուպցիայի գործարքից: Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արթուր Ղազինյանը։
«ՀՀ ՊՆ գնումների գորընթացում թույլ տրված աննախադեպ կոռուպցիայի փաստի առթիվ հարուցված քրեական գործով արդեն կալանավորված է երեք անձ. 2 բարձրաստիճան նախկին և գործող պաշտոնատար անձ և մեկ քաղաքացիական անձ:
Սակայն մինչ այժմ որևէ մեղադրանք չի առաջադրվել 2018թ-ի դեկտեմբերին ՀՀ ԳՇ պետ Արտակ Դավթյանին, ինչը խիստ տարօրինակ է:
Ամբողջ խնդիրը կայանում է նրանում, որ առանց ԳՇ պետի համաձայնության և հաստատման զինամթերքը ՉԷՐ ԿԱՐՈՂ մուտքագրվել ՀՀ ԶՈՒ հաշվակշիռ, ինչը ենթադրում է, որ Արտակ Դավթյանը ևս անմասն չէ 4.5 միլիոն դոլարի հասնող կոռուպցիայի գործարքից:
Հ.Գ. Առայմ ձեռնպահ եմ մնում Նիկոլ Փաշինյանի այս գործարքից շահառու լինելու հանգամանքը քննարկելուց. ՉԵՄ ՀԱՎԱՏՈՒՄ, որ Փաշինյանը կարող էր տեղյակ չլինել այս գործարքից, իսկ Դավիթ Տոնոյանը կարող էր խաբել Նիկոլ Փաշինյանին:
Սրա մասին պետք է խոսի ինքը՝ Դավիթ Տոնոյանը . . .»,-գրել է Ղազինյանը։
10:21 09/10/2021  |  ՄամուլՓոխնախագահի պաշտոնի համար ծանր մարտերը կշարունակվեն. «Հրապարակ»
12:28 08/10/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱրթուր Ղազինյանը բանակում չի ծառայել և զինված ուժերի կառուցվածքից պատկերացում չունի. Վահագն Ալեքսանյան
15:16 05/10/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱրթուր Ղազինյանը 6-րդ անգամ չընտրվեց ԱԺ պաշտպանության և անվտանգության հարցերի փոխնախագահի պաշտոնում
14:44 28/09/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱրթուր Ղազինյանը 5-րդ անգամ չընտրվեց ԱԺ անվտանգության և պաշտպանության հարցերի հանձնաժողովի փոխնախագահի պաշտոնում
14:30 28/09/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՕրակարգն ինձ համար սպառված է, ես շարունակելու ցանկություն չունեմ. մեծ-մեծ չխոսեք. Արթուր Ղազինյանը լքեց նիստերի դահլիճը

Артак Давтян тоже не остался в стороне от коррупционной сделки на $4,5 млн - Казинян 10/11/2021   14:30  |  Комментарий
Все дело в том, что без согласия и утверждения начальника Генштаба вооружение не могло поступить на баланс ВС РА, что подразумевает, что Артак Давтян тоже не остался в стороне от коррупционной сделки на сумму, достигающую 4.5 млн долларов.  Об этом пишет на своей странице в Facebook  депутат парламента РА от фракции "Армения" Артур Казинян.
Он напомнил, что по уголовному делу, возбужденному по факту беспрецедентной коррупции в сделке по закупкам Минобороны РА, уже арестованы трое человек: один действующий и двое бывших высокопоставленных чиновников и одно гражданское лицо.
Однако до сих пор не предъявили никаких обвинений начальнику ГШ Ра в 2018 году Артаку Давтяну, что, по его словам, весьма странно. "Все дело в том, что без согласия и утверждения начальника Генштаба вооружение не могло поступить на баланс ВС РА, что подразумевает, что Артак Давтян тоже не остался в стороне от коррупционной сделки на сумму, достигающую 4.5 млн долларов", - написал Казинян.
"Я пока воздерживаюсь от рассмотрения того обстоятельства, что Никол Пашинян является бенефициаром этой сделки. НЕ ВЕРЮ, что Пашинян могут не знать об этой сделки, а Давид Тоноян обманул Никола Пашиняна. Об этом должен заговорить сам Давид Тоноян…", - добавил Казинян в качестве постскриптума.