Բացառիկ է Վիգեն Չիտեչյանի ավանդը պետականության կառուցման գործում. Ռոբերտ Քոչարյան 10/07/2021   13:56  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը ցավակցական ուղերձ է հղել արտակարգ և լիազոր դեսպան Վիգեն Չիտեչյանի մահվան կապակցությամբ․
«Խորը ցավով տեղեկացա ականավոր պետական գործիչ, Արտակարգ և Լիազոր դեսպան Վիգեն Չիտեչյանի մահվան մասին: Բացառիկ է նրա ավանդը պետականության կառուցման գործում և անուրանալի է նրա դերը հայ դիվանագիտության կայացման մեջ:
Մեծ ջերմությամբ եմ հիշում իմ ուսումնառության տարիներին Վիգեն Չիտեչյանի մարդկային և դասախոսական որակները:
Խորին ցավակցություններս եմ հայտնում Վիգեն Չիտեչյանի մերձավորներին և հարազատներին, բոլոր այն մարդկանց, ովքեր պատիվ են ունեցել աշխատելու այդ հայրենանվեր և արհեստավարժ մարդու հետ»։
09:55 05/10/2021  |  ՄամուլՀայտնի ծեծկռտուքից հետո Քոչարյանը թիմակիցների հետ հանդիպման ժամանակ մեղմ հանդիմանել է նրանց. «Հրապարակ»
14:32 04/10/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՀայկական կողմը շտապում է, որովհետև պամպերսային վիճակում է գտնվում, վախերը շատ են. Ռոբերտ Քոչարյան
13:56 04/10/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՊատրաստ չեմ պատասխանել հարցին. Քոչարյանը՝ ՌԴ-ի հետ միութենական պետություն ստեղծելու մասին
13:43 04/10/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՄեր նպատակը այս մարդկանց տուն ուղարկելն է. Ռոբերտ Քոչարյանը հայտարարեց փողոցային պայքարի մեկնարկի մասին

Роберт Кочарян назвал исключительным вклад Вигена Читечяна в дело построения государственности 10/07/2021   16:23  |  Лента новостей
Второй президент Армении Роберт Кочарян выразил соболезнования в связи с кончиной Чрезвычайного и Полномочного посла Вигена Читечяна.
“С глубокой болью узнал о смерти выдающегося государственного деятеля, Чрезвычайного и Полномочного посла Вигена Читечяна. Исключителен его вклад в дело построения  государственности, и неоспорима его роль в становлении армянской дипломатии. С большой теплотой вспоминаю его человеческие и преподавательские качества в годы моего обучения. Выражаю глубокие соболезнования родным и близким Вигена Читечяна, всем тем, кому выпала честь работать с этим профессионалом и преданным родине человеком», - говорится в телеграмме соболезнования.