Պաշտոնատար անձին գումարի դիմաց վնասել առաջարկող օգտատերը հայտնաբերվել է 09/10/2021   14:47  |  Քրեական խրոնիկոն
Սեպտեմբերի 3-ին ոստիկանության Կենտրոնական բաժին Երևանի քաղաքապետարանից գրություն էր ստացվել, որ սոցիալական ցանցերից մեկում մի օգտատեր հրապարակայնորեն առաջարկել է 10 000 դոլարի դիմաց վնասել Երևանի քաղաքապետարանի պաշտոնյաներից մեկին՝ կապված նրա ծառայողական պարտականությունների հետ: Այս մասին հայտնում է Ոստիկանության լրատվական ծառայությունը:
Ձեռնարկված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումներով ոստիկանները պարզել են սոցիալական ցանցի նշված օգտատիրոջ ինքնությունը, որը սեպտեմբերի 8-ին ներկայացվել է ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչություն և տվել խոստովանական բացատրություն:
10:50 10/09/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՀենց հիմա ջարդում ու վերացնում են ծառերը, կանաչ տարածքը․ ահազանգում են ֆիզգորոդոկից
18:39 07/09/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՔաղաքապետի խոսնակը հաստատեց. «Էրեբունի-Երևան»-ի տոնակատարության համար նախատեսված միջոցները կուղղվեն ոչ թե Ստեփանակերտին, այլ մասնավոր հիմնադրամին՝ «100 տուն՝ Արցախում» ծրագրի համար
16:27 06/09/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԵրևանի բազմաբնակարանների աղբամուղների 46%-ը փակվել է. քաղաքապետարանում կայացել է աշխատանքային հերթական խորհրդակցությունը
13:43 29/07/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՔաղաքապետարանի աշխատակիցների աշխատավարձը կբարձրանա. ավագանին ընդունեց նախագիծը,Մարությանը չմասնակցեց քվեարկությանը
10:00 29/07/2021  |  ՄամուլՍահմանին լարված է, զոհեր ենք տալիս, իսկ քաղաքապետարանում այսօր աշխատավարձ են բարձրացնելու. «Ժողովուրդ»
15:56 19/07/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԵրևանյան բակերը հերթով բարեկարգվում են
10:41 30/06/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՀունիսի 29-ին ապօրինի կառույցներ են ապամոնտաժվել Նոր Նորք վարչական շրջանում

Установлена личность пользователя соцсети, предложившего за деньги нанести увечья чиновнику мэрии Еревана 09/10/2021   15:00  |  Криминальная хроника
3 сентября в Главное управление полиции пришло сообщение из мэрии Еревана о том, что пользователь одной из социальных сетей публично предложил за 10 тысяч долларов США нанести телесные повреждения одному из чиновников столичной администрации в связи с выполнением им своих служебных обязанностей. Об этом сообщает пресс-служба Полиции Армении.
“В результате проведенных оперативно-розыскных мероприятий Полиция установила личность указанного пользователя социальной сети, который 8 сентября был доставлен в столичное управление ведомства и дал признательные объяснения", - говорится в сообщении ведомства. Обстоятельства произошедшего выясняются, готовятся материалы.
15:39 22/06/2021  |  Лента новостей"В Ачапняке орудует банда": мэр Еревана представил подробности инцидента с демонтажом незаконных ларьков