Արմեն Չարչյանի վիճակը վատ է. Վահե Հակոբյան 09/09/2021   13:18  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արմեն Չարչյանի վիճակը վատ է։ Իհարկե բժիշկ չեմ, բայց արտաքին տեսքը գնահատելով՝ կարող եմ ասել, որ շատ վատ է։ Լրագրողների հետ զրույցի ժամանակ այս մասին ասաց ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Վահե Հակոբյանը։
Նշենք, որ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավորներն այցելել էին հիվանդանոց՝ տեսակցելու Արմեն Չարչյանին, ում վիճակը երեկ կտրուկ վատացել էր և քրեակատարողականից տեղափոխել էին բժշկական կենտրոն։
«Այնտեղ բժիշկ չկար, բացի քրեակատարողական հիմնարկի աշխատակիցներից, որոնց թիվը շատ էր։ Նրանք մեզ ուղեցկեցին, ներկա էին սենյակում։ Այսօր ուրիշ մարդ չտեսանք։ Ինչքան հասկանում եմ՝ կարդինալ միջոցների են դիմել, որ շաքարի մակարդակն իջեցնեն»,-նշեց պատգամավորը։
Վահե Հակոբյանը նկատեց՝ Արմեն Չարչյանի հիվանդասենյակում շատ շոգ է և անիջապես արև է ընկնում նրա վրա. «Հիմա կազմակերպում ենք, որ օդափոխիչ սարք բերենք։ Հիվանդանոցում ասում են, որ ունեն, բայց եթե ունեն ինչու՞ տեղադրված չէ։ Հիմա նվեր կտանք հիվանդանոցին՝ խնդրելով, որ դա լինի Արմեն Չարչյանի հիվանդասենյակում»,-նշեց պատգամավորը։
Վերջինս հավելեց՝ Արմեն Չարչյանի տրամադրությունը լավ է, մարտական է տրամադրված։
Հարցին՝ որքա՞ն ժամանակ Արմեն Չարչյանը կմնա հիվանդանոցում, Վահե Հակոբյանն ասաց, որ կախված է նրա առողջական վիճակից։
«Համոզված եմ, որ հենց մի քիչ կայունանա նրա վիճակը, անմիջապես քրեակատարողական հիմնարկ կտեղափոխեն»,-ասաց Վահե Հակոբյանը։
12:53 09/09/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱրմեն Չարչյանի պնդմամբ՝ իր նկատմամբ ԲԴԽ նախագահի ցուցումով քաղաքական հետապնդում է իրականացվում. Թագուհի Թովմասյան

Ваге Акопян рассказал о состоянии здоровья Армена Чарчяна 09/09/2021   13:46  |  Лента новостей
Состояние депутата парламента от блока “Армения” Армена Чарчяна тяжелое, заявил его коллега по фракции Ваге Акопян в беседе с журналистами в четверг.
“Я, конечно, не врач, но, судя по внешнему виду, могу сказать, что он очень плох”, - сказал он.
Сегодня депутаты от фракции “Армения” навестили Армена Чарчяна в больнице, чье состояние здоровья накануне резко ухудшилось, его из СИЗО перевели в больницу.
“Там не врачей не было, за исключением многочисленных сотрудников уголовно-исполнительного учреждения. Они нас проводили, присутствовали в комнате. Сегодня мы не видели других. Как я понял, они прибегли к кардинальным мерам, чтобы снизить уровень сахара”, - заявил он.
Ваге Акопян указал, что в палате Чарчяна очень жарко, лучи солнца непосредственно падают на него. “Мы привезем кондиционер, занимаемся в данный момент этим вопросом. В больнице утверждают, что у них есть, но тогда почему его не устанавливают. Мы подарим больнице с просьбой, чтобы он был в палате Армена Чарчяна”, - отметил депутат.
Он добавил, что настроение у Чарчяна хорошее, он настроен по-боевому.
В ответ на вопрос, как долго Чарчян пробудет в клинике, Акопян заявил, что это зависит от состояния его здоровья.
“Уверен, что как только его состояние стабилизируется, его сразу же переведут в уголовно-исполнительное учреждение”, - сказал Ваге Акопян.