Արշակ Կարապետյանը հանդիպել է անհայտ կորած զինծառայողների ու կամավորների ծնողներին և հարազատներին 09/09/2021   14:54  |  ԼՐԱՀՈՍ
Սեպտեմբերի 9-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Արշակ Կարապետյանը ՊՆ վարչական համալիրում հանդիպել է 44-օրյա պատերազմում անհայտ կորած զինծառայողների ու կամավորների ծնողներին և հարազատներին։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ ՊՆ Տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը լսել է նրանց մտահոգություններն ու առաջարկները, ինչպես նաև պատասխանել հարցերին, հայտնելով,  որ որոնողական աշխատանքները շարունակվում են, ընդ որում՝ հաշվի առնելով նաև ծնողների ունեցած տեղեկությունները։
Արշակ Կարապետյանը հավաստիացրել է, որ գործադրվում են բոլոր ջանքերը՝ անհայտ կորած յուրաքանչյուր զինծառայողի ճակատագիրը բացահայտելու ուղղությամբ։
Հանդիպման ընթացքում հարազատների կողմից բարձրացված հարցերի շուրջ պաշտպանության նախարարը խնդրով զբաղվող համապատասխան հանձնաժողովի նախագահ, գեներալ-մայոր Արթուր Սիմոնյանին հանձնարարել է ուսումնասիրել և զեկուցել մանրամասները։
Հանդիպման ավարտին Արշակ Կարապետյանը նշել է, որ նմանատիպ հանդիպումները պարբերական կլինեն, վստահեցնելով, որ խնդիրը գտնվում է իր անմիջական ուշադրության կենտրոնում։
13:06 09/09/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱրշակ Կարապետյանը հանդիպել է Արցախում ՌԴ խաղաղապահ ուժերի նորանշանակ հրամանատարին՝ Միխայիլ Կոսոբոկովին
11:28 08/09/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՊաշտպանության նախարարն ընդունել է «Հարավկովկասյան երկաթուղի» ՓԲԸ գլխավոր տնօրենին
19:33 06/09/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱրշակ Կարապետյանն ընդունել է գեներալ-լեյտենանտ Ռուստամ Մուրադովին
14:15 05/09/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՊետք է սովորենք պաշտպանել մեր երկիրը․ Բացի մեզանից, ոչ ոք չի պաշտպանի, մնացածը լավագույն դեպքում օգնող են․ Արշակ Կարապետյան
11:50 01/09/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՊՆ Արշակ Կարապետյանն այցելել է մի շարք զորամասեր
18:11 30/08/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՊաշտպանության նախարարն ընդունել է Չինաստանի դեսպանին
17:11 30/08/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱրշակ Կարապետյանն ընդունել է ԱՄՆ դեսպանին
15:15 29/08/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ ՊՆ նախարար Արշակ Կարապետյանը փորձարկել է «Կալաշնիկով» տեսակի հրազենի նոր նմուշները

Глава Минобороны Армении встретился с родителями и родственниками без вести пропавших военных 09/09/2021   15:15  |  Лента новостей
Министр обороны Армении Аршак Карапетян встретился с родителями и родственниками военнослужащих и добровольцев, без вести пропавших в ходе 44-дневной войны в Арцахе. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Армении.
Министр выслушал их опасения и предложения, а также ответил на их вопросы, сообщив, что поисковая операция продолжается, причем и с учетом данных, имеющихся у родителей без вести пропавших.
Аршак Карапетян заверил, что прилагаются все усилия для выяснения судьбы каждого пропавшего без вести военнослужащего.
В ходе встречи министр поручил председателю комиссии, занимающейся проблемой, генерал-майору Артуру Симоняну изучить все вопросы, затронутые родителями без вести пропавших военнослужащих и добровольцев, и доложить о деталях.
В заключение встречи Аршак Карапетян отметил, что подобные встречи будут регулярными, вновь заверив, что проблема находится в центре его внимания.
14:10 02/08/2021  |  Лента новостейАршак Карапетян освобожден с поста первого замминистра обороны Армении
00:02 21/07/2021  |  Лента новостейАршак Карапетян получил новую должность
18:11 20/07/2021  |  Лента новостейПрезидент Армении подписал указ об освобождении Аршака Карапетяна с поста первого замглавы Генштаба