Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Ստանիսլավ Զասի հետ 08/31/2021   20:33  |  ԼՐԱՀՈՍ
Աշխատանքային այցով Մոսկվայում գտնվող Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության գլխավոր քարտուղար Ստանիսլավ Զասի հետ։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ ԱԳՆ-ից:
Արարատ Միրզոյանը և Ստանիսլավ Զասը մանրամասն քննարկել են տարածաշրջանային ու միջազգային մակարդակներում տեղի ունեցող փոփոխությունների դինամիկան, որոնք անմիջական ազդեցություն են ունենում ՀԱՊԿ անդամ-երկրների կենսական շահերի վրա։
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցներն անդրադարձ են կատարել Հայաստանի ինքնիշխան տարածք ադրբեջանական զինված ուժերի ներթափանցման հետևանքով ստեղծված իրադրությանը: Երկուստեք շեշտվել է իրավիճակի շուտափույթ հանգուցալուծման ու դեէսկալացիայի անհրաժեշտությունը:
Արարատ Միրզոյանը ընդգծել է, որ ՀԱՊԿ-ում Հայաստանի գալիք նախագահությունն ակտիվ ջանքեր է գործադրելու` ուղղված կազմակերպության ներուժի զարգացմանն ու ամրապնդմանը: Ստանիսլավ Զասը վստահեցրել է, որ ՀԱՊԿ քարտուղարությունը կներդնի բոլոր անհրաժեշտ ջանքերը՝ ՀԱՊԿ-ում ՀՀ նախագահության առաջնայնությունների առաջմղման համար:
17:05 31/08/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԽաղաղության պայմանագրի շուրջ բանակցություններ չեն ընթանում. Միրզոյան
16:44 31/08/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանը, խախտելով միջազգային հումանիտար իրավունքը, չի կատարում իր պարտավորությունները. Միրզոյան
15:32 31/08/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՄոսկվայում կայացել է ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի և ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովի հանդիպումը
10:37 30/08/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱրարատ Միրզոյանը մեկնում է Մոսկվա. նա կհանդիպի Լավրովի և Զասի հետ
17:41 27/08/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի հանդիպումը Հայաստանում ՌԴ դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինի հետ
09:56 26/08/2021  |  ՄամուլԱԳՆ-ում վերջապես դուրս կգան կրավորական վիճակից. «Հրապարակ»
16:06 25/08/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախի վտանգված մշակութային և կրոնական ժառանգությունը միջազգային ուշադրության հրատապ կարիքն ունի՝ այն պատշաճ կերպով պահպանելու և վանդալիզմի դեպքերը կանխելու համար. ԱԳՆ խոսնակ
18:49 23/08/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարը հայտնել է 2022 թվականին Հայաստանի նախագահության ներքո առաջնահերթությունների մշակման մասին

ОДКБ приложит все необходимые усилия для продвижения приоритетов председательства Армении в организации - Зась 09/01/2021   00:12  |  Лента новостей
Находящийся с рабочим визитом в Москве министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян во вторник встретился с генеральным секретарем Организации Договора о коллективной безопасности Станиславом Засем. Подробности сообщает пресс-служба МИД Армении.
Арарат Мирзоян и Станислав Зась детально обсудили динамику изменений на региональном и международном уровнях, которые оказывают непосредственное влияние на жизненно важные интересы стран-членов ОДКБ.
В ходе встречи собеседники коснулись ситуации, сложившейся в результате проникновения азербайджанских вооруженных сил на суверенную территорию Армении. Обоюдно была подчеркнута необходимость скорейшего разрешения ситуации и деэскалации.
Арарат Мирзоян подчеркнул, что Армения в период своего предстоящего председательства в ОДКБ предпримет активные усилия, направленные на развитие и укрепление потенциала организации. Станислав Зась заверил, что секретариат ОДКБ приложит все необходимые усилия для продвижения приоритетов председательства Армении в ОДКБ.
17:37 31/08/2021  |  Лента новостейОДКБ не планирует вводить войска в Афганистан – Станислав Зась
16:18 23/07/2021  |  Лента новостейРоссия надеется, что никто не захочет испытать ОДКБ на прочность - Лавров
12:05 23/07/2021  |  Лента новостейЛавров встретился с генсеком ОДКБ Станиславом Засем
16:26 12/07/2021  |  Лента новостейЗаявок на появление военных объектов США в странах ОДКБ никто не подавал - Лавров
09:29 08/07/2021  |  Международные новостиТаджикистан призвал членов ОДКБ помочь с охраной границы с Афганистаном
14:34 07/07/2021  |  Лента новостейПА ОДКБ учредит институт государств-партнеров, интерес к новому формату проявляют Азербайджан и Пакистан