Մարտական հենակետում հայտնաբերվել է 3 զինծառայողի դի՝ հրազենային վիրավորումներով. ՀՀ ՊՆ 08/19/2021   10:17  |  ԼՐԱՀՈՍ
Օգոստոսի 19-ին, ժամը 02։15-ի սահմաններում, հանրապետության հարավ-արևելյան ուղղությամբ տեղակայված ՀՀ ԶՈՒ N զորամասի պահպանության տարածքում գտնվող մարտական հենակետում հայտնաբերվել են շարքայիններ, 2002թ. ծնված Մուրադ Աշոտի Մուրադյանի, 2002 թ. ծնված Լևոն Ռաֆաելի Հարությունյանի, և 2002թ. ծնված Գոռ Արտակի Սահակյանի դիերը՝ հրազենային վիրավորումներով։ Դեպքի հանգամանքները պարզվում են։ Այս մասին հայտնում է ՀՀ ՊՆ-ն:
Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և զորակցություն հայտնում զոհված զինծառայողների ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին։
12:05 16/08/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԵրասխում հակառակորդի արձակած կրակոցից զինծառայող է զոհվել
11:02 16/08/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանական ԶՈՒ-ն Սև լճի հատվածում փորձել է դիրքային առաջխաղացում ապահովել
18:56 05/08/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱրշակ Կարապետյանը կոլեգիայի նիստին խիստ հանձնարարական է տվել՝ բացառել հակառակորդի առաջխաղացման կամ դիրքային բարելավման ցանկացած փորձ

Тела троих армянских военнослужащих обнаружены ночью на боевом посту – Минобороны Армении 08/19/2021   11:21  |  Лента новостей
Тела троих военнослужащих обнаружены в ночь на 19 августа на боевом посту оборонительного участка одной из воинских частей в Армении. Об этом сообщает Минобороны РА.
"19 августа примерно в 02։15 на боевом посту оборонительного участка N-ской воинской части, дислоцированной на юго-восточном направлении, обнаружены тела рядовых Мурада Ашотовича Мурадяна, Левона Рафаеловича Арутюняна и Гора Артаковича Саакяна с огнестрельными ранениями”, - говорится в сообщении.
Сообщается, что все военнослужащие - 2002 года рождения. Подробности инцидента устанавливаются.
“Министерство обороны Армении разделяет тяжелую горечь утраты и выражает поддержку членам семей, родным и сослуживцам погибших военнослужащих”, - отмечается в сообщении.