Արշակ Կարապետյանն ու Ռուստամ Մուրադովը քննարկել են իրադրությունը հայ-ադրբեջանական սահմանին 08/05/2021   12:17  |  ԼՐԱՀՈՍ
Օգոստոսի 5-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Արշակ Կարապետյանն ընդունել է Արցախում Ռուսաստանի Դաշնության զինված ուժերի խաղաղապահ ստորաբաժանման ղեկավար, գեներալ-լեյտենանտ Ռուստամ Մուրադովին:
ՌԴ խաղաղապահ ստորաբաժանման ղեկավարը շնորհավորել է ՀՀ պաշտպանության նախարարին՝ պետական բարձր պաշտոնն ստանձնելու կապակցությամբ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ՌԴ խաղաղապահ առաքելությանն առնչվող ընթացիկ հարցեր, ինչպես նաև իրադրությունը հայ-ադրբեջանական սահմանին:
13:42 07/06/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՄուրադովը ՀՀ ՊՆ-ում է. Օրակարգում ՀՀ սահմաններում տիրող անկայուն վիճակն է ու հայ ռազմագերիների հարցը
20:45 03/06/2021  |  ՔաղաքականՌուսաստանում սահմանների և գերիների մասին եռակողմ բանակցությունները տապալվել են. աղբյուր

Глава Минобороны Армении обсудил с Мурадовым ситуацию на армяно-азербайджанской границе 08/05/2021   12:29  |  Лента новостей
Министр обороны Армении Аршак Карапетян 5 августа принял командующего российским миротворческим контингентом в Арцахе генерал-лейтенантом Рустама Мурадова. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Армении.
Мурадов поздравил Карапетяна со вступлением в должность министра обороны Армении.
В ходе встречи обсуждались текущие вопросы, касающиеся миротворческой миссии, а также обстановка на армяно-азербайджанской границе.
10:22 05/08/2021  |  Лента новостейТагавард и Красный Базар будут обеспечены питьевой водой: российские миротворцы обеспечивают безопасность работ на водопроводе
13:42 04/08/2021  |  Лента новостейПрисутствие российских войск в Арцахе должно быть не временным, а постоянным – Араик Арутюнян