Արշակ Կարապետյանը կոլեգիայի նիստին խիստ հանձնարարական է տվել՝ բացառել հակառակորդի առաջխաղացման կամ դիրքային բարելավման ցանկացած փորձ 08/05/2021   18:56  |  ԼՐԱՀՈՍ
Օգոստոսի 5-ին ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում կայացել է պաշտպանության նախարարին կից կոլեգիայի նիստ: Հայտնում են Պաշտպանության նախարարությունից։
Նիստի ընթացքում անդրադարձ է կատարվել հայ-ադրբեջանական սահմանային իրադրությանը, հակառակորդի կողմից իրականացվող սադրանքներին և դրանց հակազդելու քայլերին։ Պաշտպանության նախարարը խիստ հանձնարարական է տվել բացառել հակառակորդի առաջխաղացման կամ դիրքային բարելավման ցանկացած փորձ։
Կոլեգիայի նիստին քննարկվել է նաև ձմռան հետ կապված նախապատրաստական աշխատանքների ընթացքը։ Արշակ Կարապետյանը պատասխանատու ստորաբաժանումների ղեկավարներին հանձնարարել է սեղմ ժամկետներում լուծել առկա բոլոր խնդիրները և ապահովել պատշաճ պայմաններ՝ ձմեռային պայմաններում անձնակազմի լիարժեք ծառայության համար։
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը նիստի մասնակիցներից պահանջել է գործադրել առավելագույն ջանք՝ զինված ուժերի բարեփոխումները հնարավորինս արագ և արդյունավետ կյանքի կոչելու համար։

Министр обороны Армении распорядился исключить любые попытки продвижения или улучшения позиций со стороны противника 08/06/2021   00:05  |  Лента новостей
В административном комплексе Минобороны 5 августа  состоялось заседание коллегии при министре обороны Армении. Об этом сообщает пресс-служба оборонного ведомства.
В ходе заседания была обсуждена обстановка на армяно-азербайджанской границе, предпринимаемые противником провокации и шаги по их противодействию. Министр обороны Армении дал строгое распоряжение исключить любые попытки продвижения или улучшения позиций со стороны противника на армяно-азербайджанской границе.
В ходе заседания коллегии обсуждался также ход работ по подготовке к зиме. Аршак Карапетян поручил руководителям ответственных подразделений в сжатые сроки решить все имеющиеся проблемы и обеспечить надлежащие условия для полноценной службы личного состава в зимних условиях
Глава оборонного ведомства  потребовал от участников приложить максимум усилий для скорейшего и эффективного  проведения реформ в Вооруженных силах.