Իրականում մենք չենք պարտվել, պարտվել է դատավոր Մնացական Հարությունյանը, Առուշ Առուշանյանը միևնույն է ազատ կարձակվի. Փաստաբան 08/05/2021   13:09  |  ԼՐԱՀՈՍ
Իրականում մենք չենք պարտվել, պարտվել է դատավոր Մնացական Հարությունյանը։ Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց փաստաբան Էրիկ Ալեքսանյանը։
Նշենք, որ Վերաքննիչ քրեական դատարանը՝ դատավոր Մնացական Հարությունյանի նախագահությամբ, մերժեց Առուշանյանի նկատմամբ կալանավորումը որպես խափանման միջոց ընտրելու մասին որոշման դեմ պաշտպանների բողոքը։
«Մենք ժպիտով ենք վերաբերում այս ամենին, Առուշ Առուշանյանը, միևնույնն է, գտնվելու է ազատության մեջ»,- նշեց Ալեքսանյանը՝ հավելելով, որ վճռաբեկ բողոք կներկայացվի, թեև Վճռաբեկ դատարանից ևս հույս չունեն։
«Գործնականը ցույց է տալիս, որ պաշտպանները նմանատիպ գործերով շատ ճիշտ են ամեն ինչ կանխորոշում։ Փաստորենք՝ մենք ճիշտ ենք, նրանք՝ ոչ։ Կսպառենք Վճռաբեկ դատարան դիմելու ընթացակարգը, որից հետո միանշանակ դիմելու ենք ԵԴ, որովհետև այս գործընթացը, այս կալանավորման որոշումները որևէ աղերս չունեն իրավաբանության հետ։ Դատավոր Մնացական Հարությունյանը երբեք չի լինի Ազարյան, երբեք չի լինի Մխիթար Պապոյան, Արշակ Վարդանյան, Սերգեյ Մարաբյան։ Նրա անունը միշտ կասոցացվի՝ Արղամանյան Մհերներ, Դանիելյան Արմեններ։ Եթե նրան դա պատիվ է բերում, թող վայելի»,- նշեց Ալեքսանյանը։
12:43 05/08/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԳորիսի համայնքապետ Առուշ Առուշանյանը կշարունակի մնալ կալանավորված
16:08 03/08/2021  |  Դատական ռեպորտաժներՎերաքննիչ դատարանը հեռացել է խորհրդակցական սենյակ՝ Առուշ Առուշանյանի խափանման միջոցի վերաբերյալ որոշում կայացնելու. Որոշումը կհրապարակվի երկու օրից

“Проиграли не мы, а судья Мнацакан Арутюнян”: адвокат мэра Гориса о решение Апелляционного суда 08/05/2021   13:50  |  Лента новостей
На самом деле проиграли не мы, а судья Мнацакан Арутюнян, заявил адвокат мэра Гориса Эрик Алексанян, комментируя решение Апелляционного суда.
5 августа Апелляционный уголовный суд Армении под председательством судьи Мнацакана Арутюняна отклонил жалобу защиты на решение об избрании в отношении мэра Гориса Аруша Арушаняна меры пресечения в виде заключения под стражу.
"Мы принимаем это решение с улыбкой, поскольку уверены, что Аруш Арушанян все равно будет на свободе",— отметил адвокат.
Он добавил, что подадут кассационную жалобу, хотя не связывают особых надежд и с Кассационным судом.
По его словам, после исчерпания внутригосударственных средств правовой защиты они обратятся в Европейский суд, так как эти решения об аресте не имеют никакого отношения к юриспруденции.
“Судья Мнацакан Арутюнян никогда не станет Азаряном, никогда не станет Мхитаром Папояном, Аршаком Варданяном, Сергеем Марабяном. Его имя всегда будет ассоциироваться с Мгерами Аргаманянами и Арменами Даниелянами. Если это делает ему честь, то пусть наслаждается”, - отметил Алексанян.