Խորհրդարանում 2-րդ անգամ քվեարկում են Իշխան Սաղաթելյանին ԱԺ փոխնախագահի պաշտոնում ընտրելու համար 08/05/2021   13:07  |  ԼՐԱՀՈՍ
Խորհրդարանում մեկնարկեց Իշխան Սաղաթելյանին ԱԺ փոխնախագահի պաշտոնում ընտրելու երկրորդ քվեարկությունը։
ԱԺ հաշվեքննիչ հանձնախմբի նախագահ Նարեկ Բաբայանն ասաց, որ քվեարկությունը կավարտվի 13։30-ին։
Նշենք, որ առաջին քվեարկության ժամանակ Իշխան Սաղաթելյանը չընտրվեց ԱԺ փոխնախագահի պաշտոնում։ Քվեարկությանը մասնակցած 104 պատգամավորից կողմ է քվեարկել 53-ը, դեմ՝ 50-ը։
11:18 05/08/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԵս ասում էի, որ ճիշտ կլինի ԱԺ փոխնախագահը լինի «Պատիվ ունեմ» խմբակցությունից. Ալեն Սիմոնյան
16:32 04/08/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՎկայակոչվում է օրենք, որը շուրջ 10 տարի օրակարգում չի եղել.ի՞նչ նպատակով.Վարդևանյանը՝ «Վարչատարածքային բաժանման» օրենքի մասին
14:41 04/08/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԻնչո՞ւ ԱԺ փոխնախագահի պաշտոնում չեք առաջադրում կալանավորված պատգամավորներին.Ալեն Սիմոնյանը՝ ընդդիմությանը
10:58 04/08/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՀակոբ Արշակյանն ընտրվեց ԱԺ փոխնախագահ. Քվեարկությանը մասնակցել է միայն ՔՊ-ն

Парламент Армении во второй раз голосует по кандидатуре Ишхана Сагателяна на пост вице-спикера НС 08/05/2021 13:21 | Лента новостей
Депутаты парламента Армении во второй раз голосуют по кандидатуре Ишхана Сагателяна на пост вице-спикера Национального Собрания.
Глава Счетной комиссии НС Нарек Бабаян заявил, что голосование завершится в 13:30.
Отметим, что по результатам первого голосования Ишхан Сагателян не был избран вице-спикером парламента Армении. В голосовании по его кандидатуре приняли участие 104 из 107 депутатов. “За” кандидатуру Сагателяна проголосовали 53 депутата, “против” – 50 парламентариев.