Հրատապ. հայկական ԶՈՒ-երը` Գեղարքունիքի հատվածում կասեցրել են ԱԹՍ-ների` ՀՀ օդային տարածք մուտք գործելու փորձեր 07/30/2021   09:00  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Հուլիսի 29-ին, ժամը 23:00-ից սկսած, ՀՀ ԶՈւ հակաօդային պաշտպանության ստորաբաժանումները կասեցրել են հայ-ադրբեջանական սահմանի Գեղարքունիքի հատվածում ԱԹՍ-ների` ՀՀ օդային տարածք մուտք գործելու փորձեր:Այս մասին հայտարարել է ՀՀ ՊՆ-ն:
Հուլիսի 29-ի երեկոյան և հուլիսի 30-ի ժամը 07:00-ի դրությամբ իրադրությունը հայ-ադրբեջանական սահմանի ամբողջ երկարությամբ հարաբերականորեն կայուն է և գտնվում է ՀՀ զինված ուժերի ստորաբաժանումների լիարժեք վերահսկողության ներքո:
10:47 29/07/2021  |  ՄեկնաբանությունՓամփուշտ չունեցող զինվորն անպայման կզոհվի. Հարությունյան
10:05 29/07/2021  |  ԼՐԱՀՈՍ08։40-ին ադրբեջանական ստորաբաժանումները կրակ են բացել հայկական դիրքերի ուղղությամբ․ ունենք 1 վիրավոր. ՀՀ ՊՆ

Силы ПВО Армении пресекли попытки вторжения азербайджанских БПЛА в воздушное пространство страны 07/30/2021   09:07  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
Подразделения ПВО Вооруженных сил Армении, начиная с 23:00 29-го июля, на гегаркуникском участке армяно-азербайджанской границы пресекли попытки вторжения БПЛА в воздушное пространство Армении. Об этом сообщает пресс-служба Министерства обороны республики.
"По состоянию на 29 июля и на 07:00 30 июля ситуация по всей протяженности армяно-азербайджанской границы относительно стабильна и находится под полным контролем подразделений ВС Армении", - говорится в сообщении.