Բաքուն համաձայնել է հայ-ադրբեջանական սահմանին հրադադարի հաստատմանը 07/28/2021   11:13  |  ԼՐԱՀՈՍ
Բաքուն համաձայնել է ժամը 10:00-ից սկսած հայ-ադրբեջանական սահմանին հրադադար հաստատելու ռուսական կողմի նախաձեռնությանը: Այս մասին Ադրբեջանի ՊՆ հաղորդագրություն է տարածել:
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ ՀՀ ՊՆ-ն հայտնել էր, որ հուլիսի 28-ին, ժամը 03։40-ի սահմաններում, ադրբեջանական ԶՈՒ ստորաբաժանումները հարձակում են ձեռնարկել հայ-ադրբեջանական սահմանի հյուսիս-արևելյան ուղղությամբ տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ: Ծավալվել են տեղային մարտեր:
Մեկ այլ հաղորդագրությամբ էլ ՀՀ ՊՆ-ն հայտնել է, որ հակառակորդը, Ռուսաստանի Դաշնության մայրաքաղաք Մոսկվայում նախատեսվող բանակցություններից առաջ, նախահարձակ մարտական գործողություններ է սկսել Հայաստանի Հանրապետության սահմանների վրա` Սոթքից մինչև Վերին Շորժա հատվածում։ Հայկական կողմն ունի երեք զոհ և երկու վիրավոր: Հակառակորդը նույնպես ունի կորուստներ, սակայն տվյալներ չի հայտնում:
17:11 04/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԵրեւանից Բաքու Է մեկնել ՌԴ զինված ուժերի ռազմական ինքնաթիռը
18:30 12/04/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԲաքվում բացվել է ռազմավարների պուրակ. Ալիեւը հայտարարել է, թե Հայաստանին պատճառվել է 5 մլրդ դոլարի վնաս
13:05 15/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԲաքուն դատապարտել է ԱՄՆ-ի կողմից Թուրքիայի դեմ պատժամիջոցների կիրառումը
14:50 10/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԹուրքիան Բաքվի զորահանդեսին 2 783 զինծառայող է ուղարկել, Էրդողանն էլ հիշել է ցեղասպանության կամակերպիչ Էնվեր Փաշային
20:44 08/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՄասնավոր ինքնաթիռը Երևանից մեկնել է Բաքու
15:58 02/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԲաքուն հայտարարել է Արցախում Թուրքիայի հետ բարձր տեխնոլոգիական պարկ ստեղծելու մասին

Баку согласился с предложением Москвы о прекращении огня на армяно-азербайджанской границе 07/28/2021   11:31  |  Лента новостей
Баку принял предложение российской стороны об объявлении прекращения огня на армяно-азербайджанской границе с 10:00. Об этом сообщила в среду пресс-служба Минобороны Азербайджана
Ранее Минобороны Армении сообщило, что подразделения ВС Азербайджана 28 июля около 03:40 предприняли атаку на армянские позиции, расположенные на северо-восточном участке армяно-азербайджанской границы. Развернулись локальные бои.
Позже Минобороны сообщило, что противник перед предстоящими переговорами в Москве начал наступательные боевые действия на границах Республики Армения, на участке от населенного пункта Сотк до Верин Шоржа.У армянской стороны трое погибших, еще двое военнослужащих ранены.