Առուշ Առուշանյանը տեղափոխվել է ԱԱԾ մեկուսարան. մտերիմների հետ տեսակցություններն արգելվել են 07/21/2021   17:47  |  ԼՐԱՀՈՍ
Գորիսի համայնքապետ Առուշ Առուշանյանին «Արմավիր» ՔԿ-ից տեղափոխել են ԱԱԾ մեկուսարան։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցի ժամանակ ասաց փաստաբան Էրիկ Ալեքսանյանը։
Առուշ Առուշանյանին ԱԱԾ մեկուսարան են տեղափոխել երեկ։ Մտերիմների հետ տեսակցություններն արգելված են։
Փաստաբանը նաև նշեց, որ Գորիսում ստորագրահավաք են սկսել՝ ի աջակցություն Առուշ Առուշանյանի։
Նշենք, որ Առուշ Առուշանյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 35-154.2-րդ հոդվածի 4-րդ մասի 2-րդ կետով, 38-149-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 4-րդ կետով և 38-154.2-րդ հոդվածի 3-րդ մասով (քվեարկության գաղտնիությունը խախտելը, ընտրական իրավունքի իրականացմանը խոչընդոտելը)։
15:51 16/07/2021  |  ՄեկնաբանությունՈվքեր պայքարում են պանթյուրքիզմի դեմ Սյունիքի մարզում կալանավորվում են․ Մենուա Հովսեփյան
14:48 16/07/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՉգիտեմ՝ ում էր պետք, որ Առուշանյանին գետնած տեսնեին. Փաստաբանը՝ Առուշանյանին բերման ենթարկելու մասին

Мэра Гориса Аруша Арушаняна перевели в СИЗО СНБ Армении; свидания с ним запрещены 07/21/2021   18:07  |  Лента новостей
Мэра Гориса Аруша Арушаняна перевели из уголовно-исполнительного учреждения “Армавир” в следственный изолятор СНБ Армении. Об этом в беседе с “ФактИнфо” сообщил адвокат Эрик Алексанян.
Аруша Арушаняна доставили в изолятор вчера. Свидания с близкими запрещены.
Адвокат также отметил, что в Горисе начат сбор подписей в поддержку Аруша Арушаняна.
Напомним, Арушу Арушаняну предъявлено обвинение по пункту 2 части 4 статьи 35-154.2, пункту 4 части 2 статьи 38-149 и части 3 статьи 38-154.2(нарушение тайны голосования, воспрепятствование реализации избирательного права) УК Армении.