Արցախի փողոցի 15 շենքի մուտքերից մեկի մոտ գտնված նորածինն առողջացել է, պատրաստ է դուրսգրման 07/19/2021   12:43  |  ԼՐԱՀՈՍ
Երևանի Արցախի փողոցի 15 շենքի մուտքերից մեկի մոտից հայտնաբերված և «Մուրացան» հիվանդանոց տեղափոխվածն նորածին երեխայի վիճակը գնահատվում է բավարար: Այս մասին տեղեկացնում է ԵՊԲՀ ռեկտորի մամուլի քարտուղար Շուշան Դանիելյանը։
«Հուլիսի 14-ին «Մուրացան» համալսարանական հիվանդանոցային համալիրի մանկական և նորածնային վերակենդանացման կլինիկա տեղափոխված նորածինը, որը համալսարանական մասնագետների հսկողության տակ էր, առողջացել է և պատրաստ է դուրսգրման»:
Նշենք, որ Երևանի Արցախի փողոցի 15 շենքի մուտքերից մեկի մոտից «Մուրացան» համալսարանական հիվանդանոցային համալիր էր տեղափոխվել նորածին երեխա, որը ոչ հիվանդանոցային պայմաններում պահվելու արդյունքոմ ուներ ինֆեկցիաներ, շնչառական անբավարարություն:

Найденный у порога одного из домов в Ереване новорожденный младенец выздоровел и готов к выписке 07/19/2021   13:08  |  Лента новостей
Состояние оставленного у порога одного из домов в Ереване младенца оценивается как удовлетворительное. Об этом написала на своей странице в Facebook пресс-секретарь ректора Ереванского медицинского государственного университета Шушан Даниелян.
“Госпитализированная 14 июля в отделение  детской и неонатальной реаниматологии университетского больничного комплекса “Мурацан” новорожденная, которая находилась под присмотром специалистов, выздоровела и готова к выписке”, - сообщила она.
Напомним, в Ереване новорожденная девочка была обнаружена возле одной квартир в здании №15 на улице Арцаха. Малышку госпитализировали в больницу с признаками инфекционного заболевания и  дыхательной недостаточностью.