Ադրբեջանցիները տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից կրակ են բացել հայկական դիրքերի ուղղությամբ՝ Երասխում 07/19/2021   20:27  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Հուլիսի 19-ի երեկոյան ադրբեջանական զինված ուժերը հերթական անգամ սադրիչ գործողությունների են դիմել: Մասնավորապես, ժամը 18:40-ից սկսած, ադրբեջանական ստորաբաժանումները տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից կրակ են բացել հայ-ադրբեջանական սահմանի Երասխի հատվածում տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ, ինչի արդյունքում ծավալվել է ինտենսիվ փոխհրաձգություն: Հայկական կողմից զոհեր և վիրավորներ չկան: Քիչ առաջ այս մասին հայտարարել է ՀՀ ՊՆ-ն։
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը խստիվ դատապարտում է ադրբեջանական կողմի հերթական սադրանքը և նախազգուշացնում, որ ցանկացած նման գործողություն արժանանալու է հայկական կողմի կոշտ արձագանքին: Իրադրության սրման ողջ պատասխանատվությունն ընկնում է Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարության վրա:
15:58 12/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԵրասխում տեղի ունեցավ ռուս օդաչուներին նվիրված հուշատախտակի բացման արարողությունը
22:09 09/10/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱսացին հարձակում է. թաքստոցում էինք ու էլ ոչ մի բան մեր աչքին չէր երեւում. կրակ բացեցինք. առաջնագիծ

Азербайджанские ВС открыли огонь по армянским позициям на участке Ерасха - Минобороны Армении 07/19/2021   20:41  |  Актуальная тема
Вечером 19 июля вооруженные силы Азербайджана в очередной раз прибегли к провокационным действиям. Об этом сообщает пресс-служба Министерства обороны Армении.
"В частности, с 18:40 азербайджанские подразделения вели огонь из огнестрельного оружия разного калибра по армянским позициям, расположенным на ерасхском участке армяно-азербайджанской границы, в результате чего произошла интенсивная перестрелка. Жертв и раненых с армянской стороны нет", - говорится в заявлении.
Министерство обороны Армении решительно осуждает очередную провокацию азербайджанской стороны и предупреждает, что любое подобное действие удостоится жесткой реакции с армянской стороны.
"Вся ответственность за обострение ситуации ложится на военно-политическое руководство Азербайджана", - подчеркивается в заявлении.