Հայաստանը՝ ի դեմս այս կառավարության, շուտով ստորագրելու է փաստաթուղթ, որով տարածքներ ենք տալու. Հակոբյան 07/16/2021   17:21  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նիկոլ Փաշինյանը փոխանակ պայքարի արտաքին թշնամու դեմ, պայքարում է այն մարդկանց դեմ, որոնք զենքը ձեռքին մասնակցել են պատերազմին։ Լրագրողների հետ զրույցի ժամանակ ասաց «Հայաստան» դաշինքի անդամ Վահե Հակոբյանը։
«Համոզված եմ, որ շատ շուտով Հայաստանն ի դեմս այս կառավարության ստորագրելու է ինչ-որ X փաստաթուղթ, համաձայն որի՝ տալու ենք տարածքներ, անկլավներ, ճանապարհներ։ Երրորդ կորպուսի հրամանատար Գրիգորի Խաչատուրովին ծառայությունից ազատելու խնդիրը դա էր։ Կարո՞ղ եք ասել՝ ինչ տրամաբանություն կա ամենամարտնչող, մարտունակ գեներալներից մեկին ազատել ծառայությունից այս պայմաններում»,-ասաց Վահե Հակոբյանը։
Հարցին՝ ի՞նչ է կատարվում Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատում, Վահե Հակոբյանն ասաց, որ այն շարունակում է զմռսված մնալ և հնարավորություն չունի վճարումներ անել մատակարարներին։
«Արդեն երկու շաբաթ է հանքանյութի արտահանման գործընթացը կանգնած է։ Այսօր կանգնել ենք լուրջ խնդիրների առաջ, ինչը ենթադրում է տուգանքներ։ Զրկված ենք եկամտից, որն էլ դնում ենք շրջանառության մեջ»,-նշեց Վահե Հակոբյանը։
17:13 16/07/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՄարդը ստաբիլ տեմպերով գլխատում է և՛ Սյունիքը, և՛ կոմբինատը. Վահե Հակոբյան
18:47 15/07/2021  |  ՏնտեսությունՀանքարդյունաբերության հիմնարկները կփակվեն և այդքանով Հայաստանի տնտեսությունը կվերջանա.Վահե Հակոբյանը՝ ԱԺ-ի ընդունած նոր նախագծի մասին
18:32 14/07/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԳորիսում արդեն իսկ կիսակրիմինալ էլեմենտները գլուխ են բարձրացրել. Վահե Հակոբյան

Армения в лице нынешнего правительства подпишет документ, по которому уступит территории – Акопян 07/16/2021 17:49 | Лента новостей
Вместо того, чтобы сражаться с внешним врагом, Никол Пашинян борется с людьми, которые с оружием в руках участвовали в войне, заявил журналистам член блока “Армения” Ваге Акопян.
“Убежден, что очень скоро Армения в лице нынешнего правительства подпишет какой-нибудь X-документ, по которому уступит территории, анклавы, дороги. Задача увольнения командира третьего корпуса Григория Хачатурова заключалась в этом. Вы можете сказать, какая логика лежит в основе увольнения одного из самых боеспособных генералов в сложившихся условиях?!”- сказал Ваге Акопян.
Комментируя происходящее на Зангезурском медно-молибденовом комбинате, Акопян заявил, что работа заморожена, и у предприятия нет возможности производить платежи поставщикам.
“Уже две недели, как процесс экспорта концентрата оставлен. Сегодня мы оказались перед лицом серьезных проблем, что предполагает штрафы. Мы лишены дохода, который пускаем в оборот”, - отметил Ваге Акопян.