Նորածին երեխային միացված արհեստական շնչառական սարքն անջատված է.վիճակը կայունանում է 07/16/2021   11:38  |  ԼՐԱՀՈՍ
Երևանի Արցախի փողոցի 15 շենքի մուտքերից մեկի մոտից «Մուրացան» համալսարանական հիվանդանոցային համալիր տեղափոխված նորածին երեխայի վիճակը շարունակում է կայունանալ, արհեստական շնչառական սարքն անջատված է: Այս մասին հայտնում են «Մուրացան» համալսարանական հիվանդանոցային համալիրից:
«Երեխան, որը «Մուրացան» համալսարանական հիվանդանոցային համալիրի մանկական և նորածնային վերակենդանացման կլինիկա էր տեղափոխվել հուլիսի 14-ին ևս մի քանի օր կմնա համալսարանական մասնագետների հսկողության տակ:
Հիշեցնեք, որ հուլիսի 14-ին Երևանի Արցախի փողոցի 15 շենքի մուտքերից մեկի մոտից «Մուրացան» համալսարանական հիվանդանոցային համալիր էր տեղափոխվել նորածին երեխա, որը ոչ հիվանդանոցային պայմաններում պահվելու արդյունքոմ ուներ ինֆեկցիաներ, շնչառական անբավարարություն»:

В ереванской клинике рассказали о состоянии новорожденного младенца, найденного у порога одного из домов 07/16/2021   11:52  |  Лента новостей
Состояние госпитализированного в университетскую клинику “Мурацан” новорожденного ребенка, найденного у порога одной из квартир в здании №15 на улице Арцаха в Ереване, продолжает стабилизироваться, младенца отключили от аппарата искусственного дыхания.  Об этом сообщили в клинике “Мурацан”.
Ребенка доставили в отделение  детской и неонатальной реаниматологии университетского больничного комплекса “Мурацан” 14 июля, малышка останется под наблюдением специалистов еще несколько дней.
Напомним, ребенок из-за содержания  во внебольничных условиях был госпитализирован в клинику с инфекциями и дыхательной недостаточностью