«Կամազ»-ը գլորվել է ձորը. վարորդը տեղում մահացել է.ՔԿ 07/13/2021   14:43  |  ԼՐԱՀՈՍ
2021թ. հուլիսի 12-ին՝ ժամը 17:25-ին, քաղաքացուց ահազանգ է ստացվել այն մասին, որ քարերով բեռնված ավտոմեքենան շրջվել է ձորակը: Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ քննչական կոմիտեից։
«Դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի Կոտայքի մարզային քննչական վարչությունում նախապատրաստված նյութերով պարզվել է, որ 2021թ. հուլիսի 12-ին՝ ժամը 17:00-ի սահմաններում, «Կամազ»-ի լիցքը բեռնաթափելու ժամանակ, Կոտայքի մարզի Առինջ գյուղի Տերյան 3-րդ փողոցի հարակից տարածքում, տեղի է ունեցել հողասահք, ինչի հետևանքով ավտոմեքենան շրջվել է ձորակը, իսկ վարորդը՝ տեղում մահացել:
Պարզվել է, որ նշված բեռնատարի վարորդը հանդիսանում է Աբովյան քաղաքի բնակիչ՝ ծնված 1959թ.: Վերջինիս դին ավտոմեքենայից դուրս է բերվել ՀՀ ԱԻՆ փրկարար ծառայության աշխատակիցների կողմից:

Грузовик сорвался в ущелье в Армении, водитель погиб - СК 07/13/2021   14:58  |  Чрезвычайное просшествие
Груженный камнями грузовик скатился в ущелье в Котайской области Армении.
Как сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении, сигнал об аварии поступил в 17:25 12 июля.
По материалам, подготовленным в следственном управлении СК по Котайкской области, выяснилось, что 12 июля 2021 года, около 17:00, при отгрузке кузова “Камаза” на территории, прилегающей к улице Теряна в селе Ариндж, произошел сход оползня, в результате чего машина перевернулась и скатилась в овраг, водитель скончался на месте.
Выяснилось, что водитель упомянутого грузовика - житель Абовяна(1959 года рождения). Тело водителя вытащили из машины сотрудники спасательной службы МЧС Армении.
“Произведен осмотр места происшествия, назначена судебно-медицинская экспертиза. Следствие продолжается. Предпринимаются меры для установления всех обстоятельств и причин происшествия”, - говорится в сообщении.