Արգիշտի Քյարամյանը պաշտոնապես նշանակվեց ՔԿ նախագահ 07/12/2021   17:40  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայկ Գրիգորյանն ազատվեց Քննչական կոմիտեի նախագահի պաշտոնից, նրա փոխարեն այդ պաշտոնում նշանակվեց Արգիշտի Քյարամյանը, որն այսօր վարչապետի որոշմամբ ազատվել էր ՔԿ նախագահի տեղակալի պաշտոնից: Քյարամյանի նոր նշանակման մասին որոշումը ընդունվել է ՀՀ կառավարության այսօրվա արտահերթ նիստում:
« Ղեկավարվելով «Հայաստանի Հանրապետության քննչական կոմիտեի մասին» օրենքի 20-րդ հոդվածի 1-ին մասով` Հայաստանի
Հանրապետությանկառավարությունը ո ր ո շ ու մ է՝ Արգիշտի Քյարամյանին նշանակել Հայաստանի Հանրապետության քննչական կոմիտեի նախագահ»,- ասված է կառավարության որոշման մեջ։
Հայկ Գրիգորյանն ազատվել է իր դիմումի համաձայն: «Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով՝ առաջիկայում ՔԿ-ում կլինեն նոր ազատումներ, կադրային փոխատեղումներ. Քյարամյանն արդեն ցուցակ է կազմել։
12:19 12/07/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՓաշինյանի որոշմամբ՝ Արգիշտի Քյարամյանն ազատվեց ՔԿ նախագահի տեղակալի պաշտոնից

Аргишти Кярамян назначен на пост главы Следственного комитета Армении 07/12/2021   18:05  |  Лента новостей
Гайк Григорян освобожден от должности председателя Следственного комитета Армении. Его на посту сменит Аргишти Кярамян, который сегодня был освобожден от должности заместителя председателя СК. Решение было принято на сегодняшнем внеочередном заседании правительства Армении.
"Руководствуясь частью 1 статьи 20 закона "О Следственном комитете Республики Армения", правительство РА постановляет назначить Аргишти Кярамяна председателем Следственного комитета Республики Армения", - говорится в решении кабмина.
Отмечается, что Григорян освобожден от должности, согласно собственному заявлению.
Аргишти Кярамян занимал пост директора Службы национальной безопасности с июня по октябрь 2020 года. В декабре 2020 года Кярамян был назначен заместителем председателя Следственного комитета Армении.