Փրկելով ընկերներին՝ 16-ամյա տղան խեղդվել է 07/07/2021   15:12  |  Արտակարգ պատահարներ
2021թ. հուլիսի 6-ին՝ ժամը 16 :15-ին, ՀՀ ոստիկանության Արմավիրի բաժնի հերթապահ մասից հայտնել են, որ Արգինայի ջրատարում երեխա կա ընկած: Այս մասին տեղեկացանք ՀՀ քննչական կոմիտեից։
Դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի Արմավիրի մարզային քննչական վարչությունում նախապատրաստվող նյութերով պարզվել է, որ նույն օրը՝ ժամը 13:45-ի սահմաններում, Արմավիր քաղաքի 16-ամյա բնակիչը ընկերների հետ բերքահավաք կատարելու նպատակով գտնվել է Արտենի գյուղի վարչական տարածքում: Այդ ընթացքում վերջինիս ընկերները հայտնվել են նշված գյուղի վարչական տարածքով անցնող ջրատարի մեջ: Նրանց այնտեղից դուրս հանելու ժամանակ տղան խորասուզվել է և խեղդվել: Նրա դին հայտնաբերվել է գյուղից մոտ 4-5 կմ հեռավորության վրա գտնվող Արգինա գյուղի վարչական տարածքում:
Կատարվել է դեպքի վայրի զննություն՝ դիակի մարմնի տարբեր հատվածներում հայտնաբերվել են վնասվածքներ: Ջրատարից որպես նմուշ տարայով վերցվել է ջուր:
Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ միջոցներ` դեպքի հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ։
23:03 09/08/2019  |  Արտակարգ պատահարներՀրդեհ է բռնկվել ԶԻԼ» մակնիշի բեռնատար ավտոմեքենայի խցիկում (տեսանյութ)
10:15 28/07/2019  |  Արտակարգ պատահարներԵրևանում ծառն ընկել է կայանված «Toyota RAV4» մակնիշի ավտոմեքենայի վրա
19:36 29/06/2019  |  Արտակարգ պատահարներ67-ամյա քաղաքացին ընկել է Ողջի գետը
00:04 15/04/2019  |  Արտակարգ պատահարներ«Lexus RX300» մակնիշի ավտոմեքենան Դիլիջանում գլորվել է ձորը (լուսանկարներ)
23:27 21/10/2018  |  Արտակարգ պատահարներՈղբերգական դեպք Ալավերդիում. լոգարանում հայտնաբերվել է ապրիլյան քառօրյա պատերազմի մասնակից, 21-ամյա երիտասարդի դին
13:38 02/07/2018  |  Արտակարգ պատահարներԱնցած շաբաթվա ընթացքում գրանցվել է 691 դեպք, որից 366-ը՝ արտակարգ
19:50 24/04/2018  |  Արտակարգ պատահարներՀրդեհ է բռնկվել բնակելի թաղամասերից մեկում
22:13 16/04/2018  |  Արտակարգ պատահարներԱրտակարգ դեպք Երեւանում.Ավտոմեքենան բախվել է «CPS» բենզալցակայանի կրպակին, կան տուժածներ
13:18 12/02/2018  |  Արտակարգ պատահարներԳրանցվել է 281 դեպք, որից 155-ը՝ արտակարգ. զոհվել է 4 և տուժել 60 մարդ

16-летний юноша утонул в Армении, спасая своих друзей 07/07/2021   15:29  |  Чрезвычайное просшествие
Трагический инцидент произошел 6 июля в Армавирской области Армении.
В армавирский отдел Полиции Армении 6 июля днем поступило сообщение об обнаружении тела подростка в водоканале в селе Аргина.Об этом сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении.
По материалам, подготовленным в следственном управлении, выяснилось, что около 13:45 16-летний житель Армавирской области вместе с друзьями находился на административной территории села Артени для сбора урожая, в ходе которого его друзья оказались в упомянутом водоканале. Чтобы вызволить их из воды, юноша нырнул и утонул. Его тело было обнаружено на административной территории села Аргина, расположенного примерно в 4-5 километрах от деревни.
Произведен осмотр места происшествия. На теле юноши обнаружены травмы. Взяты образцы воды из водоканала. Назначена судебно-медицинская экспертиза. Предпринимаются необходимые меры для установления обстоятельств инцидента.