Ես մեղավոր չեմ. Սերժ Սարգսյանը չընդունեց իրեն առաջադրված մեղադրանքը 07/01/2021   17:08  |  Դատական ռեպորտաժներ
«Մեղադրանքն ամբողջությամբ կեղծ է»,- դատարանում քիչ առաջ հայտարարել է ՀՀ երրորդ Սերժ Սարգսյանը՝ նշելով, որ ինքը մեղավոր չէ և այդպիսով չընդունեց իրեն առաջադրված մեղադրանքը։
«Փաստինֆո»-ն ավելի վաղ տեղեկացրել է, որ Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանում այսօր շարունակվել է ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի և մյուսների գործով դատական նիստը, որի ընթացքում դատախազը հրապարակել է մեղադրական եզրակացությունը։
Քրեական գործով որպես մեղադրյալ ներգրավված ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը, գործարար Բարսեղ Բեգլարյանը եւ գյուղնախարարության նախկին պաշտոնյա Գ. Հարությունյանը չընդունեցին իրենց վերագրվող մեղադրանքները։
«Ոչ մեկի չեմ դրդել և ընդհանրապես անիմաստ է հափշտակում համարել այդ գումարը, որը տրամադրվել է «Ֆլեշ» ընկերությանը»,-ասաց Բարսեղ Բեգլարյանը։
Գ.Հարությունյանն էլ ասաց, որ մեղադրանքն ամբողջովին անհիմն է և իրեն մեղավոր չի ճանաչում։
Պաշտպանական կողմը ընդգծեց, որ այս քրեական գործը կարված է, և մեղադրանքը ստեղծվել է մինչև Սերժ Սարգսյանին հարցաքննելը։
16:10 01/07/2021  |  Դատական ռեպորտաժներՍերժ Սարգսյանի և մյուսների գործով դատաքննությունն սկսվեց․ հրապարակվում է մեղադրական եզրակացության եզրափակիչ մասը
15:51 01/07/2021  |  Դատական ռեպորտաժներԴատարանում միջնորդություններ և հայտարարություններ անելիս դրանք պետք է փաստարկված լինեն, ոչ թե վերացական․ դատախազը՝ պաշտպանին
14:42 01/07/2021  |  Դատական ռեպորտաժներՄեկնարկեց Սերժ Սարգսյանի և մյուսների գործով դատական նիստը
14:51 03/06/2021  |  Դատական ռեպորտաժներՍերժ Սարգսյանի գործով դատական նիստը հետաձգվել է
14:20 14/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՍերժ Սարգսյանի նկատմամբ խափանման միջոցը չի վերացվի
14:51 19/03/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՍերժ Սարգսյանի պաշտպանը չի բացառում, որ կբողոքարկեն դատարանի որոշումը
14:29 19/03/2021  |  Դատական ռեպորտաժներԵթե ապացույցները պինդ չլինեին, քրեական գործը դատարան չէր ուղարկվի․ դատախազ
16:40 18/03/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԴատարանը գնաց խորհրդակցական սենյակ
16:38 18/03/2021  |  Դատական ռեպորտաժներԴատախազն առարկեց Սերժ Սարգսյանի գույքը կալանքից ազատելու միջնորդության դեմ

“Я не виновен”: Серж Саргсян на суде отверг обвинение в свой адрес 07/01/2021   17:44  |  Судебный репортаж
Обвинение полностью сфабриковано, заявил на сегодняшнем судебном заседании третий президент Армении Серж Саргсян. Он отметил, что не виновен и тем самым не признал вину в инкриминируемом ему деянии.
Как сообщило ранее ИА “ФактИнфо”, суд общей юрисдикции Ереван сегодня продолжил слушания по делу третьего президента Армении Сержа Саргсяна и остальных фигурантов. Прокурор на сегодняшнем заседании суда огласил обвинительное заключение.
Обвиняемыми по делу проходят экс-президент Армении Серж Саргсян, предприниматель Барсег Барсегян и бывший чиновник министерства сельского хозяйства Геворк Арутюнян. Они отвергают предъявленные им обвинения.
“Я никого не подбивал и вообще бессмысленно считать присвоенной сумму, которая была предоставлена компании "Флеш””, - сказал Барсег Бегларян.
В свою очередь Г. Арутюнян назвал обвинение полностью безосновательным. Он отметил, что не признает себя виновным.
Сторона защиты подчеркнула, что данное уголовное дело шито белыми нитками, и обвинение было придумано до допроса Сержа Саргсяна.