Մահվան ելքով վթար՝ Ձորաղբյուրում 06/30/2021   15:00  |  Քրեական խրոնիկոն
2021թ  հունիսի 29-ին` ժամը 18:00-ի սահմաններում, Կոտայքի մարզի Ձորաղբյուր գյուղի Ազատության փողոցում  միմյանց  են բախվել Երևան քաղաքի 24-ամյա բնակչուհու վարած «Պորշ Կայեն» մակնիշի և Ձորաղբյուրի 57-ամյա բնակչի վարած «Վազ 2106» մակնիշի ավտոմեքենաները, որի արդյունքում ստացած վնասվածքներից վերջինս տեղում  մահացել է: Այս մասին հայտնում են ՀՀ քննչական կոմիտեից։
Դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի Կոտայքի մարզային քննչական վարչության Աբովյանի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 242-րդ հոդվածի 2-րդ մասով:
Նույն օրը՝ ժամը 20:21-ին, «Պորշ Կայեն» մակնիշի ավտոմեքենայի վարորդն ինքնակամ  ներկայացել է վարույթն իրականացնող մարմին: Վերջինս հարցաքննվել է, և նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց է կիրառվել չհեռանալու մասին ստորագրությունը:
Կատարվել են քննչական և դատավարական այլ գործողություններ, այդ թվում՝ դեպքի վայրի զննություն, նշանակվել են դիակի դատաբժշկական, դատաբժշկական փորձաքննություններ:
12:10 29/06/2021  |  Արտակարգ պատահարներԱվտովթար՝ Սևան-Մարտունի-Գետափ ավտոճանապարհին. կան զոհեր և վիրավորներ

57-летний мужчина погиб в ДТП в Котайке 06/30/2021   17:29  |  Чрезвычайное просшествие
Трагическая авария произошла 29 июня в Котайкской области Армении. Как сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении, 29-го июня около 18:00 на улице Азатутян в селе Дзорахбюр столкнулись автомобили марки “Porsche Cayenne”, за рулем которого находилась 24-летняя жительница Еревана, и “ВАЗ-2106”, который вел 57-летний житель Дзорахбюра. Последний от полученных травм скончался на месте.
По данном факту в абовянском следственном отделе СУ СК РА по Котайкской области возбуждено уголовное дело по статье части 2 статьи 242 УК(нарушение правил дорожного движения и эксплуатации транспортных средств, повлекшее по неосторожности смерть человека).
В тот же день в 20:21 водитель “Porsche Cayenne” добровольно явилась в орган, осуществляющий следствие. Она была допрошена, в отношении нее избрана мера в пресечения в виде подписки о невыезде.
Проведен ряд следственных и иных процессуальных действий, в том числе произведен осмотр места происшествия. Назначены судмедэкспертизы. Следствие продолжается.