ՃՏՊ Սևան-Մարտունի-Գետափ ավտոճանապարհին․ կան զոհեր և տուժածներ 06/28/2021   23:29  |  Արտակարգ պատահարներ
Հունիսի 28-ին, ժամը 18։30-ին Գեղարքունիքի մարզային ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Հայրավանք գյուղի մոտակայքում տեղի է ունեցել ՃՏՊ։ Այս մասին հայտնում են ԱԻՆ-ից:
Պարզվել է, որ Սևան-Մարտունի-Գետափ ավտոճանապարհի 23-րդ կմ-ին բախվել են «Opel Astra» (վարորդ՝ Լ․ Հ․, ծնված 1961 թ.) և «Renault» (վարորդ՝ Ա․ Ա․, ծնված 1997 թ․, ՌԴ քաղաքացի) մակնիշների ավտոմեքենաները․ «Opel Astra» մակնիշի ավտոմեքենայի վարորդը և ուղևոր Հ․ Ս․-ն (ծնված 1961 թ.) տեղում մահացել են:
Մինչ փրկարարների կանչի վայր հասնելը, «Renault» մակնիշի ավտոմեքենայի վարորդը և ուղևորներ Կ․ Կ․ Ս․-ն (ծնված 1998 թ., ՌԴ քաղաքացի), Մ․ Չ․ Կ․-ն (ծնված 1996 թ., ՌԴ քաղաքացի) և Մ․ Յ․ (ծնված 1997 թ., Ուկրաինայի քաղաքացի) շտապօգնության ավտոմեքենայով և տեղի ուժերով տեղափոխվել են Գավառի ԲԿ, այնուհետև՝ Երևանի «Միքայելյան վիրաբուժության ինստիտուտ» ՓԲԸ, «Արմենիա» ՀԲԿ, «Էրեբունի» ԲԿ և «Իզմիրլյան» ԲԿ:
Փրկարարները հոսանքազրկել են ավտոմեքենաները, «Opel Astra» մակնիշի ավտոմեքենայի ուղևոր Շ․ Ն․-ին (ծնված 1962 թ.) դուրս բերել ավտոմեքենայից և մոտեցրել շտապօգնության ավտոմեքենային․ վերջինս հոսպիտալացվել է Գավառի ԲԿ։
23:15 28/06/2021  |  Արտակարգ պատահարներՀայ-ադրբեջանական սահմանի չեզոք գոտում հրդեհ է բռնկվել
19:27 28/06/2021  |  Արտակարգ պատահարներՃՏՊ Հայրավանք գյուղի մոտակայքում
18:54 28/06/2021  |  Արտակարգ պատահարներԱվտովթարի է ենթարկվել Հանրային հեռուստաընկերության մարզական մեկնաբանը
21:19 27/06/2021  |  Արտակարգ պատահարներԳառնի գյուղում այրվել է մոտ 40 հա խոտածածկույթ
16:32 27/06/2021  |  Արտակարգ պատահարներԼոռու մարզում բախվել են Ford Focus-ը, KIA Sorento-ն ու Opel Zafira-ն. կա 5 վիրավոր
13:21 27/06/2021  |  Արտակարգ պատահարներԵրևան-Սևան ավտոճանա­պարհին ավտոմեքենան դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի հատվածից և ընկել մոտակա ձորը
12:21 27/06/2021  |  Արտակարգ պատահարներՀրդեհ Արմավիր քաղաքի աղբավայրում
12:00 27/06/2021  |  Արտակարգ պատահարներԱրտակարգ դեպք Արմավիրի մարզում. բախվել են Երևան-Գյումրի մարդատար գնացքն ու Mercedes-ը. կան վիրավորներ
10:27 27/06/2021  |  Արտակարգ պատահարներԱվտովթար Երևանում. 28-ամյա դերասանը Seat Leon-ով բախվել է Lexus-ին. կան վիրավորներ

ДТП произошло на трассе Севан-Мартуни-Гетап: есть погибшие и пострадавшие 06/29/2021   09:40  |  Чрезвычайное просшествие
Трагическое ДТП произошло 28 июня в Гегаркуникской области Армении. Как сообщает МЧС Армении, 28-го июня в 18:30 в гегаркуникское отделение Национального центра управления в кризисных ситуациях поступило сообщение о том, что близ села Айраванк произошла авария.
На место выехал один боевой расчет. Выяснилось, что на 23-м километре трассы Севан-Мартуни-Гетап столкнулись автомобили Opel Astra (водитель Л.Г. 1961 г.р.) и Reanult (водитель А.А. 1997 г.р., гражданин России). Водитель и пассажир (Г.С. 1961 г.р.) Opel Astra скончались на месте.
До прибытия спасателей водитель и пассажиры Reanult К.К.С. (1998 г.р. гражданство России), М.Ч.К. (1996 г.р., гражданство РФ) и М.Я. (1997 г.р., гражданство Украины) были доставлены в медцентр Гавара, а оттуда -  в ереванские клиники  – Институт хирургии Микаеляна, РМЦ «Армения» и медцентр “Измирлян”.
Спасатели обесточили автомобили, помогли выбраться из машины пассажиру Opel Astra Ш.Н. (1962 г.р.) и передали его бригаде скорой помощи. Он был госпитализирован в медцентр Гавара.