Դատախազության շենքի մոտ ակցիա կիրականացվի՝ Չարչյանին ազատ արձակելու պահանջով 06/24/2021   12:54  |  Մեկնաբանություն
Այսօր՝ ժամը 17։00-ին դատախազության շենքի մոտ ակցիա կիրականացվի՝ պրոֆեսոր Արմեն Չարչյանին ազատ արձակելու պահանջով։
«Երեկ՝ հունիսի 23-ին, Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանը բավարարեց «Հայաստան» դաշինքի անդամ, «Իզմիրլյան» ԲԿ-ի տնօրեն, դոկտոր-պրոֆեսոր Արմեն Չարչյանին կալանավորելու՝ Հատուկ քննչական ծառայության միջնորդությունը։
«Հայաստան» դաշինքը կատարվածը գնահատում է ակնհայտ քաղաքական հետապնդում․ իշխանությունը հավատարիմ է մնում եռամյա ծայրահեղ ապօրինությունների շարունակման գործելաոճին։
Արմեն Չարչյանի փաստաբանները հրատապ միջնորդություն են ներկայացրել ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանին՝ խնդրելով իրացնել հայեցողական լիազորությունը՝ վերացնել կալանավորումը որպես խափանման միջոց։
Հայտնում ենք, որ այսօր՝ Հունիսի 24-ին, ժամը 17:00-ին բողոքի ակցիա տեղի կունենա դատախազության դիմաց»,- նշված է «Հայաստան» դաշինքի տարածած հաղորդագրությունում։
12:28 24/06/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՊրոֆեսոր Արմեն Չարչյանի վիճակն առնվազն անհանգստացնող է. Նա գտնվում է «Շենգավիթ» բժշկական կենտրոնում. պաշտպան
20:11 23/06/2021  |  Արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ.2021Բացահայտվում են մասշտաբային ընտրակեղծիքները. Վազգեն Սաղաթելյան

Акция с требованием освобождения Армена Чарчяна пройдет перед зданием Генпрокуратуры Армении 06/24/2021   13:44  |  Комментарий
Акция с требованием освобождения директора медцентра “Измирлян”, кандидата в депутаты от блока “Армения” Армена Чарчяна пройдет сегодня в 17:00 перед зданием Генпрокуратуры. Об этом сообщается на странице блока “Армения” в Facebook.
23 июня суд общей юрисдикции Еревана удовлетворил ходатайство Специальной следственной службы об аресте доктора-профессора Армена Чарчяна.
Блок “Армения” расценивает случившееся как откровенное политическое преследование. "Власти по-прежнему остаются верны методам абсолютного беззакония, продолжающегося на протяжении трех лет', - говорится в сообщении.
Адвокаты Армена Чарчяна обратились к генпрокурору Армении Артуру Давтяну со срочным ходатайством реализовать своим дискреционным полномочием по отмене меры пресечения в виде заключения под стражу.