Արդյունքներն անսպասելի էին, «Պատիվ ունեմ»-ի նկատմամբ ուղղակի տեռոր է իրականացվել՝ ձայները նվազեցնելու համար. Վանեցյան 06/23/2021   12:29  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մեզ համար ընտրությունների արդյունքներն անսպասելի էին, բայց ունենք այն ինչ ունենք: Այս մասին ասուլիսի ժամանակ հայտարարեց «Պատիվ ունեմ» դաշինքի առաջնորդ Արթուր Վանեցյանը:
«Վերջին երկու-երեք օրերի ընթացքում մենք բարձրաձայնել ենք, որ «Պատիվ ունեմ» դաշինքի ակտիվիստների, շտաբների աշխատակիցների նկատմամբ ուղղակի տեռոր էր իրականացվում, որը նպատակ է ունեցել նվազեցնել մեզ տրվող ձայների քանակը և ստանալ մի իրավիճակ, որ ընդդիմությունը քիչ քվե ստանա»,-ասաց Արթուր Վանեցյանը և հավելեց, որ բոլոր այս դեպքերի հետ կապված իրավաբաններն ուսումնասիրություններ են իրականացնում և, ըստ անհրաժեշտության, կդիմեն իրավապահ մարմիններին և դատարաններ:
«Պատիվ ունեմ» դաշինքի առաջնորդն ընդգծեց, որ շարունակելու են իրենց պայքարը.
«Հուսահատվելու որևէ կարիք չկա, մեր պայքարը շարունակվում է, չենք շեղվում մեր ճանապարհից: Մենք մեր բոլոր խոստումներին անշեղորեն մնալու ենք հավատարիմ: Փորձելու ենք մեր հայրենակիցներին և մեր ժողովրդին հասցնել այն բոլոր խնդիրները, որոնց մասին խոսում ենք վերջին 1.5 տարվա ընթացքում»,-ասաց Վանեցյանը:
18:34 22/06/2021  |  ԼՐԱՀՈՍ«Պատիվ ունեմ» դաշինքի պատգամավորի թեկնածու Գոռ Սեդրակյանը կալանավորվել է
21:10 21/06/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՀՔԾ-ն մեղադրանք է առաջադրել Գոռ Սեդրակյանին
18:57 21/06/2021  |  Արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ.2021Խայտառակ ընտրություններով ոչ թե լուծվել են մեր ժողովրդի խնդիրները, այլ ստեղծվելու են նոր՝ առավել դժվար հաղթահարելի խոչընդոտներ Հայաստանի և Արցախի համար. «Պատիվ ունեմ»
19:42 20/06/2021  |  Արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ.2021Հայրս պայքարել ու պայքարում է արժանապատիվ Հայաստանի համար. Աննա Մկրտչյան

Итоги голосования оказались неожиданными, в отношении представителей блока “Честь имею” осуществлялся террор - Ванецян 06/23/2021   12:43  |  Досрочные парламентские выборы-2021
Результаты голосования оказались для нас неожиданными, но имеем то, что имеем. Об этом заявил на пресс-конференции в среду лидер блока “Честь имею” Артур Ванецян.
“В последние два-три дня мы говорили о том, что в отношении активистов, сотрудников штаба “Честь имею” просто начался террор, который имел своей целью сократить количество потенциальных голосов и создать ситуацию, при которой оппозиция наберет меньше голосов”, - сказал Артур Ванецян.
Он добавил, что  юристы изучает все упомянутые случаи и при необходимости обратятся в правоохранительные органы и суды.
Лидер блока “Честь имею” подчеркнул, что их политсила продолжит борьбу.
“Не надо отчаиваться, наша борьба продолжается, мы не отклоняемся от своего пути. Мы останемся верны всем своим обещаниям. Попытаемся донести до сведения наших соотечественников и нашего народа все те проблемы, о которых говорили в течение последних 1.5  лет”, -  сказал Ванецян.