Աջափնյակում «բանդա» է գործում. Հայկ Մարությանը՝ ապօրինի կրպակների մասին 06/22/2021   15:09  |  ԼՐԱՀՈՍ
Աջափնյակ վարչական շրջանում դեկտեմբերից մինչ օրս իրավախախտման վերաբերյալ կազմվել է վարչական 60 արձանագրություն, որից 45-ը՝ համայնքային հողամասի վրա, իսկ 15-ը՝ սեփական հանդիսացող հողամասի վրա։ Երևանի ավագանու նիստի ժամանակ այս մասին ասաց Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանը՝ անդրադառնալով ապօրիների կրպակների, շինությունների հարցին։
Նրա խոսքով քանդում և ապամոնտաժում է իրականացվել թվով 34 հասցեում. «Այնտեղ գործում են հանցավոր խմբեր, ուղղակի ինչ-որ մարդիկ չեն։ Նամակներ են ուղարկվել և՛ ՀՀ գլխավոր դատախազին, և՛ ԱԱԾ տնօրենին, և՛ ոստիկանապետին, որտեղ կետ առ կետ նկարագրվում են սխեմաները։ Այդ սխեմաների մեջ ներգրավված են բազմաթիվ մարդիկ՝ տարբեր պետական մարմիններից, դատական համակարգից, թաղային հեղինակություններ։ Մի մեծ բանդա է գործում և մենք մեր լիազորությունների սահմանում ամեն ինչ անում ենք։ մեր աշխատակիցների կյանքին նաև վտանգ է սպառնում։ 40-50 հոգի ոչ սթափ վիճակում, զինված հարձակվել են մեր աշխատակիցների և ոստիկանների վրա։ Սա արդեն աբսուրդի է հասնում»,-նշեց Հայկ Մարությանը՝ ընդգծելով, որ այս ամեն ինչն այսպես չի շարունակվելու և իրենք հստակ գծել են իրենց անելիքը։
Հայկ Մարությանն ասաց, որ քիչ է մնացել մինչ այն պահը, որ շատ կտրուկ գործողություններ անեն և իրավական մասով պինդ լինեն. «Աբսուրդն այն է, որ մերոնք գնում են մի բան քանդելու, այդ կրպակի տերը զանգում է ոստիկանություն, ոստիկանները գալիս են ու սկսում են պաշտպանել այդ մարդկանց»,-նշեց քաղաքապետը։
15:34 09/06/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՀայկ Մարությանը պաշտոնական այցով մեկնել է Դոնի Ռոստով
12:54 05/06/2021  |  ՄեկնաբանությունՀենց Երեւանի համար պատրաստվող ավտոբուսներն են. Հայկ Մարության
15:23 01/06/2021  |  ԼՐԱՀՈՍ24 և 47 համարի երթուղիները նոր շարժակազմով սկսեցին աշխատանքը
10:05 01/06/2021  |  ՄամուլՀայկ Մարությանը հեռանում է. «Ժողովուրդ»
16:44 31/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԵրևանի և Ստեփանակերտի քաղաքապետերը ստորագրել են 2021-2023թթ. համագործակցության ծրագիրը
18:12 30/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԵրևանի և Ստեփանակերտի քաղաքապետերն այցել են «Արցախի բարիքներ» ցուցահանդես-տոնավաճառ
12:08 28/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՇնորհավո՜ր Հանրապետության օրը.Երևանի քաղաքապետ
08:27 26/05/2021  |  ՄամուլՀայկ Մարությանը որոշել է ոչնչով չաջակցել քարոզարշավին, չաշխատել իշխանության համար․ նա հեռանալու է պաշտոնից․ «Հրապարակ»

"В Ачапняке орудует банда": мэр Еревана представил подробности инцидента с демонтажом незаконных ларьков 06/22/2021   15:39  |  Лента новостей
60 административных протоколов о правонарушениях составлено с декабря по сей день в ереванском административном районе Ачапняк.Об этом на заседании совета старейшин заявил мэр Еревана Айк Марутян, коснувшись незаконной установки павильонов и строительства в городе.
По его словам, демонтаж был произведен по 34 адресам. "Там орудуют преступные группы, это просто какие-то люди. Направлены письма и генеральному прокурору, и директору Службы национальной безопасности, и главе Полиции, в которых по пунктам описаны все схемы. В эти схемы вовлечены многочисленные лица из различных госорганов, судебной системы, дворовые авторитеты. Орудует огромная банда, и мы в рамках своих полномочий делаем все. Жизнь наших сотрудников в опасности. Группа из 40-50 вооруженных людей в нетрезвом состоянии напала на наших сотрудников и полицейских. Это уже доходит до абсурда", - отметил Айк Марутян, подчеркнув, что так продолжаться не может, и они четко обозначили свои дальнейшие действия.
Айк Марутян также заявил, что осталось немного для принятия решительных мер. "Абсурд в том, что наши отправляются на демонтаж, а хозяин этого ларька звонит в полицию. Полицейские приезжают и начинают защищать этих людей", - рассказал мэр.