Դիտորդները չեն արձանագրել որևէ խախտում, որը կարող է ազդել ընտրությունների արդյունքների վրա. ԱՊՀ դիտորդական առաքելության ղեկավար 06/21/2021   13:08  |  Արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ.2021
ԱՊՀ դիտորդները Հայաստանում արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների քվեարկության ընթացքում չեն արձանագրել խախտումներ, որոնք կազդեին մարդկանց կամարտահայտման ու ընտրությունների արդյունքների վրա։ Այս մասին հրավիրված մամուլի ասուլիսին ասաց ԱՊՀ դիտորդական առաքելության ղեկավար Իլհոմ Նեմատովը։
Նրա դիտարկմամբ՝ ընտրությունները սկսվել են առանց աղմուկի և նյարդայնության։
«Գործընթացն իրականացվել է Ընտրական օրենսգրքի և Սահմանադրության պահանջներին համապատասխան, դիտորդները չեն արձանագրել որևէ խախտում, որը կարող է ազդել ընտրությունների արդյունքների վրա»,- նշեց Նեմատովը՝ հավելելով, որ Հայաստանում են մայիսի 31-ից և այցելել են մոտ 700 ընտրատեղամաս, առաքելության կազմում էին ԱՊՀ փորձառու դիվանագետներ և պատգամավորներ՝ 96 մարդ։
Նրա խոսքով՝ ընտրական հանձնաժողովները ստեղծել են բոլոր պայմանները՝ ազատ կամարտահայտման իրավունքներն իրականացնելու համար։
11:27 21/06/2021  |  Արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ.2021«Հիմա խիպիշներ չեք սարքում. սուս ու փուս վերցնում ենք մանդատներն ու գնում եք խորհրդարան». Ստեփան Դանիելյան
11:08 21/06/2021  |  Արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ.2021ԿԸՀ նախագահը հրապարակեց քվեարկության նախնական արդյունքները. 12 ուժ անգամ մեկ տոկոս ձայն չի հավաքել

Наблюдатели от СНГ не зафиксировали нарушений, которые могли бы повлиять на итоги выборов в Армении 06/21/2021   13:17  |  Досрочные парламентские выборы-2021
Члены наблюдательской миссии СНГ подвели итоги мониторинга внеочередных парламентских выборов в Армении.
Как заявил глава миссии наблюдателей от СНГ Ильхом Нематов, выборы начались без суеты и нервозности.
"Процедура голосования проходила с требованиями Избирательного кодекса. Наблюдатели не зафиксировали каких-либо нарушений, которые могли бы повлиять на результаты выборов", - сказал Нематов.
Он отметил, что мониторинговая миссия приступила к работе в Армении с 31 мая. Члены миссии посетили около 700 избирательных участков. В состав миссии вошли опытные дипломаты и депутаты из стран СНГ.
По его словам, избирательные комиссии обеспечили условия для реализации права граждан на свободное волеизъявление.