Մեր երկրի դեմ ծառացած մարտահրավերներին դիմագրավելու միակ ճանապարհը մնում է համազգային համախմբումը. ԼՀԿ 06/21/2021   16:04  |  Արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ.2021
«Լուսավոր Հայաստան» կուսակցությունը հայտարարություն է տարածել՝ արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների արդյունքների վերաբերյալ:
«Լուսավոր Հայաստան» կուսակցությունը շնորհակալություն է հայտնում յուրաքանչյուր քվեի համար և վստահեցնում, որ մեզ տրված ամեն ձայն շարունակելու է ծառայել ի շահ Հայաստանի Հանրապետության։
Միաժամանակ, 2021թ. հունիսի 20-ին տեղի ունեցած արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների վերաբերյալ հարկ ենք համարում արձանագրել հետևյալը.
«Լուսավոր Հայաստան» կուսակցությունը, լինելով պետականամետ խորհրդարանական ուժ, ամեն ինչից վեր դասելով ներքաղաքական կայությունն ու խաղաղությունը, արել է առավելագույնը, որպեսզի երկրում հաղթահարվի հետպատերազմյան ճգնաժամը, որի համար միակ հնարավորությունը եղել են արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունները։
«Լուսավոր Հայաստան» կուսակցությունն անսասան է իր դիրքորոշման մեջ առ այն, որ ընտրությունը ճանապարհ է, որպեսզի Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիները որոշեն, թե ինչպիսի իշխանություն պետք է ձևավորվի և երկիրը ղեկավարի հետագա տարիների ընթացքում։
«Լուսավոր Հայաստան» կուսակցությունը հարգում է ժողովրդի որոշումը և միաժամանակ հայտարարում, որ շարունակելու է ներքաղաքական համերաշխության, երկրի ներսում միասնականությունը վերականգնելու հարցը պահել օրակարգում և վերահաստատում համոզմունքն առ այն, որ մեր երկրի դեմ ծառացած մարտահրավերներին դիմագրավելու միակ ճանապարհը մնում է համազգային համախմբումը։
«Լուսավոր Հայաստան» կուսակցությունը խորհրդարան անցած ուժերին մաղթում է արդյունավետ աշխատանք՝ ի բարօրություն Հայաստանի Հանրապետության։
«Լուսավոր Հայաստան» կուսակցությունը շարունակելու է իր մասնակցային դերակատարումը Հայաստանում ընթացող բոլոր քաղաքական գործընթացներին և պատրաստվում աշնանը սպասվող տեղական ինքնակառավարման մարմինների ընտրություններին»:
11:54 09/06/2021  |  Արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ.2021Տարբերություն չկա վարչապետի պաշտոնակատարն արձակուրդում է, թե աշխատանքի է. Անի Սամսոնյան
11:48 09/06/2021  |  Արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ.2021Եթե այս լարվածությունը շարունակվի, շատ հնարավոր է՝ հունիսի 20-ից հետո ունենանք բախումներ. Գորգիսյան
12:21 06/06/2021  |  Արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ.2021ԼՀԿ-ի նախընտրական քարոզարշավը կմեկնարկի վաղը 11:00-ին
12:12 06/06/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԵթե պետության ներսում համերաշխություն չկա, ի՞նչ անի միջազգային հանրությունը. Տարոն Սիմոնյան
11:50 06/06/2021  |  ՔաղաքականԱյս անհաշտ կողմերը ոչ մի ռեսուրս չեն խնայելու իրար ոչնչացնելու համար. Մարուքյան

Единственным путем противостояния стоящим перед страной вызовам остается общенациональная консолидация - Марукян 06/21/2021   17:42  |  Досрочные парламентские выборы-2021
Партия “Просвещенная Армения” выступила с заявлением по итогам состоявшихся 20 июня в Армении внеочередных выборов в Национальное Собрание. В заявлении говорится:
“Партия “Просвещенная Армения” благодарна за каждый голос и заверяет, что каждый отданный нам голос продолжит служить интересам Республики Армения. В то же время, в связи с состоявшимися 20 июня 2021 года внеочередными выборами считаем необходимым констатировать следующее:
Партия “Просвещенная Армения”, будучи прогосударственной парламентской силой, придавая важность внутриполитической стабильности и миру, приложила максимум усилий для преодоления в стране послевоенного кризиса и единственной возможностью для этого были внеочередные парламентские выборы.
Партия “Просвещенная Армения” непоколебима в своей позиции, согласно которой выборы – это путь, по которому граждане Республики Армения определятся с тем, какая власть должна сформироваться и руководить страной в  последующие годы.
Партия “Просвещенная Армения” уважает решение народа и в то же время заявляет, что продолжит сохранять в повестке дня вопрос восстановления солидарности и единства в стране, и вновь подтверждает убежденность в том, что единственным путем противостояния стоящим перед страной вызовам остается общенациональная консолидация.
Партия “Просвещенная Армения” желает прошедшим в парламент силам эффективной работы во благо Республики Армения.
Партия “Просвещенная Армения” продолжит участвовать во всех политических процессах Армении и готовится к предстоящим осенью выборам в органы местного самоуправления”.